Co chroni głowę, słuch i wzrok pracownika przed ewentualnymi urazami?

0
118
bhp

Nie bez powodu ktoś kiedyś powiedział, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Powiedzenie to w dużej mierze odnosi się  do pracodawców, którzy do wykonywania niebezpiecznych czynności zawodowych powinni zaopatrzyć pracowników w artykuły ochrony osobistej. Mowa tutaj o pracy na wysokości, pracy w nadmiernym hałasie lub zadaniach, które mogą uszkodzić oczy pracownika. W sprzedaży dostępne są liczne akcesoria, które chronią ludzi w takich sytuacjach.

Ochrona głowy pracownika przed urazami

Podstawowym elementem wyposażenia pracownika podczas pracy na wysokości lub w miejscach, gdzie może coś spaść na głowę, jest kask. W sprzedaży znaleźć można różne typy kasków, w zależności od zagrożenia. Do wyboru są zarówno lekkie, ale trwałe kaski, które przydają się podczas prostych prac montażowo-instalacyjnych, jak również kaski wentylowane, hełmy antyskalpowe i specjalistyczne hełmy z okularami lub osłoną twarzy.

Warto wiedzieć, że takie artykuły ochronne głowy, można dodatkowo wyposażyć w napotnik albo czapkę pod kask. Napotniki poprawiają komfort noszenia kasku. Obniżają temperaturę czoła użytkownika w warunkach przemysłowych, jak również w otwartej przestrzeni w okresach letnich. Z kolei czapki pod kask zapewniają komfort cieplny w okresie zimowym. Coraz większym powodzeniem cieszą się także odblaskowe naklejki na kask, które poprawiają widoczność użytkowników przy niedostatecznym oświetleniu.

Ochrona słuchu pracownika przed nadmiernym hałasem

Groźnym dla zdrowia i samopoczucia człowieka zagrożeniem jest także hałas. Oddziałuje on przede wszystkim na układ nerwowy człowieka. Powoduje pogorszenie słuchu, ale także bóle głowy i ogólny rozstrój organizmu. Warto dbać o to, aby w miejscu pracy nie przekraczano ustalonych norm. Nowoczesne narzędzia budowlane są coraz cichsze. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie wyeliminować takie ryzyko.

Ochrona słuchu pracownika jest obowiązkiem pracodawcy. Zatrudniający powinien udostępnić najbardziej efektywne środki ochrony słuchu. Jednym z rozwiązań są nauszniki przeciwhałasowe, które można nosić klasycznie lub z tyłu głowy. Szeroki wybór takiego asortymentu oferuje sklep Glovex.com.pl. Nauszniki zapewniają komfort i wygodę noszenia, zwłaszcza podczas pracy z głośnymi narzędziami. W sprzedaży są także nahełmowe nauszniki przeciwhałasowe.

Równie skutecznym sposobem na ochronę słuchu pracownika jest stosowanie wkładek przeciwhałasowych. Takie stopery do uszu bardzo dobrze tłumią hałas. W związku z tym, że są wykonane z pianki poliuretanowej, sprzyjają dokładnemu dopasowaniu się do kanału słuchowego. Są miękkie, elastyczne, hipoalergiczne oraz odporne na zabrudzenia. Łatwe przechowywanie stoperów zapewniają dozowniki wkładek przeciwhałasowych.

Ochrona wzroku pracownika przed urazami

Równie ważnym zadaniem jest ochrona wzroku pracownika. Oczy są bardzo delikatnym ludzkim narządem. Nawet najdrobniejszy odłamek może spowodować kłopoty z widzeniem lub nawet utratę wzroku. Dlatego tak ważne jest wykorzystywanie do prac budowlanych, instalacyjnych i montażowych okularów lub gogli ochronnych.

Glovex.com.pl proponuje okulary dedykowane wykonywaniu różnych czynności, w tym: klasyczne okulary ochronne, okulary do kasku, okulary ochronne przeciwsłoneczne, gogle przeciwodpryskowe, nadokulary ochronne, które zakładane są na okulary korekcyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here