Dobry smartfon służbowy – co powinien mieć?

0
1286
Dobry smartfon służbowy – co powinien mieć

Kilka kryteriów powinno zdecydować o wyborze nowego smartfona – jednym z nich musi być kwestia tego, kto i w jakim celu będzie go używał. Oczywiste jest, że dla nastolatka spędzającego mnóstwo czasu w social mediach smartfon będzie narzędziem innym niż dla biznesmena, który za jego pomocą załatwia wszelkie służbowe sprawy. A zatem – czym się kierować przy wyborze smartfona do pracy?

Wielozadaniowość to podstawa

Kiedy prowadzi się biznes, wiele rzeczy trzeba załatwiać przez telefon, jednocześnie wykonując inne operacje. Przydać się może zatem smartfon z możliwością multitaskingu, czyli wykonywania dwóch operacji jednocześnie. Na takim smartfonie podzielnym na dwa ekrany, jak na przykład Samsung Note 9 albo iPhone’y, dzięki aplikacji ReachApp można jednocześnie rozmawiać z klientem i używać nawigacji samochodowej. Można też w tym samym czasie prowadzić wideokonferencję i przeglądać przesłane raporty lub odbierać maile. Smartfon Samsung Galaxy Note 9 czy inne nowej generacji smartfony nieźle radzą sobie z multitaskingiem – i tę właśnie opcję warto mieć na oku, chcąc znaleźć dobry telefon do pracy.

Wygodne notatki

Załatwianie spraw służbowych to przede wszystkim notowanie „to do list” oraz odhaczanie pozycji na tej liście. Jeśli z różnych względów nie chcesz postawić na wygodny iPad od Apple do pracy, zafunduj sobie Samsung Note 9 ze specjalnym rysikiem. Za pomocą tego typu gadżetów dużo łatwiej zanotujesz to, czego potrzebujesz, bez używania palców. Fajnie jest ustawiać zadania do wykonania z odpowiednim terminem, przypomnienia za pomocą alarmu i dzięki temu móc odciążyć swoją głowę od zapamiętywania tych wszystkich spraw, które trzeba załatwić.

Dual SIM – niezbędna opcja dla biznesmenów

Ciekawe są modele telefonów posiadające dual SIM, czyli opcję używania dwóch numerów jednocześnie, bez przekładania kart. Ma ją na przykład Huawei P9 Mini Lite albo smartfon Samsung Galaxy Note 9. Nie trzeba nosić przy sobie dwóch telefonów – jednego prywatnego, a drugiego służbowego. Wystarczy w jednym telefonie używać dwóch kart i podczas wykonywania połączeń decydować, z którego numeru zadzwonić.

Dużo pamięci – ważne sprawy trzymaj przy sobie

Huawei P9 ma też sporą pamięć, podobnie jak Samsung Note 9, dlatego są dobrymi modelami do spraw biznesowych. Więcej pamięci daje możliwość przechowywania wszelkich niezbędnych dokumentów czy zdjęć na dysku bez konieczności odszukiwania ich w swojej poczcie mobilnej. Nie jest to bez znaczenia zarówno dla biznesmenów kontrolujących w ten sposób swój biznes, jak i osób, które otrzymują od firmy telefon służbowy. Mogąc pobrać przesłane mailem dokumenty na dysk i przejrzeć je, poprawić i odesłać za pośrednictwem smartfona, dużo łatwiej jest również wydawać dyspozycje. Można też kontaktować się z klientami i kontrahentami na bieżąco bez obecności w firmie – to bardzo duża wygoda.

Podsumowując, wybierając smartfona do pracy, mniej będziemy zwracać uwagę na jakość robionych zdjęć czy przekątną ekranu. Tym, co powinniśmy wziąć pod uwagę, będzie przede wszystkim możliwość pracy na dwóch kartach SIM, duża pamięć, wygodny rysik do precyzyjnej obsługi, a także wielozadaniowość. To zdecydowanie ułatwi prowadzenie biznesu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here