Inwestowanie alternatywne

0
1160
Inwestowanie alternatywne

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby się w szybki i łatwy sposób dorobić. Niestety tak się nie da bowiem pierwszy milion najpierw trzeba zarobić a dopiero potem tak naprawdę można przeprowadzić reinwestowanie kapitału w działalności o zadowalającej stopie zwrotu. Żyjemy jednak w erze cyfryzacji i globalnego obiegu informacji. Dziś szerokim echem na całym świecie odbijają się sukcesy ekonomiczne osób, którym nie zabrakło odwagi do zrobienia czego innowacyjnego. Coraz częściej interesujemy się tematem jakim jest inwestowanie alternatywne.

Internet jako nieoceniona pomoc przy inwestowaniu

Internet jako nieoceniona pomoc przy inwestowaniuInternet stał się miejscem nie tylko przekazywania informacji, łączenia grup społecznych ale również i intratnym miejscem na pozyskanie dochodów. Pierwotnie z tego rozwiązania technologicznego korzystała armia Stanów Zjednoczonych. Jednak z racji tego, że twórcami sieci były osoby ze środowisk hipisowskich, twór ten bardzo szybko się upowszechnił wśród cywilów. Jeśli mówimy o cywilach to również mówimy o przedsięwzięciach komercyjnych. Dzięki Internetowi właśnie wielkie koncerny zaczęły zbijać fortunę. Kiedy komputery pojawiły się na giełdzie w Nowym Jorku ludzie śmiali się i pukali w głowę. Jednak Ci, którzy je posiadali zyskali olbrzymią przewagę ponieważ nabyli oni możliwość znacznie dokładniejszego zarządzania zasobami finansowymi. Ci właśnie gracze sektora bankowego w późniejszym czasie byli w stanie wodzić władze za nos w efekcie doprowadzając do bańki internetowej oraz kryzysu ekonomicznego, który rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych kilka lat później.

Inwestowanie alternatywne

Jednak to bańka Internetowa właśnie była pewną mentalną furtką, która doprowadziła w krótkim czasie do rozpropagowania wkładu nowych technologii w życie codzienne. Mimo, że bańka internetowa pękła to chętnych na zarabianie za pośrednictwem globalnej sieci nie zabrakło. Inwestowanie alternatywne po za formą przyjęta klasycznie zaczęło mieć coraz więcej entuzjastów. Dziś możemy to doskonale obserwować portale startupowe czy projekty takie chociaż by jak te zapewniające szybkie treści SEO dla stron internetowych. Wynikają one główne z dynamicznie zmieniających się wymagań rynków. Dodatkowego wydźwięku zdaje się przyjmować tutaj fraza, że to potrzeba jest matką wynalazków.

Inwestowanie w start’upy

Wracając do portali startupowych, nie ma chyba galerii obrazów, która przedstawiałaby bardziej w sposób dobitny współczesną różnorodność nowoczesnego podejścia do zarabiania. Na portalach tego typu znaleźć można mnóstwo pomysłów często osób bez doświadczenia. Jednak osoby mają na tyle ciekawy, innowacyjny pomysł, że pozostali użytkownicy wodzeni zmysłem przedsiębiorczości potrafią dołożyć swą cegiełkę na rzecz wspólnego celu. Nie robią tego oczywiście za nic. Mogą uzyskać w przyszłości znaczne profity w postaci udziałów z przychodów czy po prostu jakiegoś suweniru. Również osoby nie posiadające pomysłu na innowacje są tam w stanie zarobić. Wystarczy właśnie, że wesprą daną osobę a w przyszłości może się im to zwrócić z nawiązką.

Kryptowaluty

KryptowalutyInnym sposobem na zagospodarowanie kapitału jest zainwestowanie w pozyskiwanie kryptowalut. Jednak kwota minimalna wejścia w ten biznes to koszt rzędu dziesięciu tysięcy. To stosunkowo mała kwota jak na działalność przewidzianą na przynajmniej rok. Taki jest bowiem średni okres zwrotu takiej kwoty. Choć wiele zależy od kryptowaluty, dla której udostępniany moc obliczeniową swoich urządzeń. Osoby, które zarobiły fortunę na Bitcoinie wcale nie miały specjalistycznych koparek do kryptowalut. Wystarczyło kupić jednego Bitcoina by dziś wzbogacić się o kilka tysięcy złotych. Jak zatem widać jest to tak na prawdę gra na loterii i nigdy nie wiadomo czy nie dojdzie do tąpnięć tak jak ma to miejsce na giełdzie papierów finansowych. Trzeba również założyć, że prędzej czy później sprzęt się wyeksploatuje a energia elektryczna raczej będzie drożeć. Tak na prawdę wszystko rozbija się w tym miejscu o zimną kalkulację i założenie z góry dwóch scenariuszy. Pierwszym będzie scenariusz negatywny gdzie niestety nie udaje się zarobić tyle ile się oczekiwało. Drugi zaś przedstawia promienistą wizę przyszłości gdzie przy pomyślnych wiatrach, realistycznie jesteśmy w stanie osiągnąć konkretne założenia.

Handel internetowy jako sposób na inwestycje

Innym sposobem inwestowania może być handel w sieci. Jest to dość klasyczne podejście do działalności komercyjnej w internecie jednak trendy, które często się zmieniają takie już nie są. Począwszy od handlu fidget-spinerami po handel błonnikiem czy kosmetykami ręcznie robionymi mamy tutaj szerokie pole do popisu. Zamawiając partię towaru z Chin i sprzedając ją za dobrą cenę jesteśmy w stanie szybko wyjść na plus. Trzeba jednak nabyć odrobinę doświadczenia i mieć kogoś kto stworzy nam aukcję, której treść będzie atrakcyjna. Ponadto negocjacje z dostawcami oraz inwestowanie w reklamę też odgrywają kluczową rolę.

Innym sposobem zarabiania w sieci jest zarabianie na reklamach czy pisanie blogów. Są to jednak zajęcia czasochłonne choć nie wykluczone, że dobrze pisany blog z czasem zyska na popularności. Historia zna przypadki blogów, które były kupowane również i w Polsce za na prawdę astronomiczne kwoty. Wszystko oczywiście w imię reklamy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here