Inwestowanie dla początkujących

0
1174
Inwestowanie dla początkujących

W erze Internetu oraz mnogości pomysłów założenie własnej działalności wydaje się stosunkowo proste. Jednak aby wyciągnąć jakieś pieniądze z interesu najpierw należy je zainwestować. Inwestowanie dla początkujących jest jednak nieco utrudnione z powodu braku kapitału. Mimo, że nie brakuje im pomysłów na wydanie pieniędzy.

Inwestowanie w Start’upy – Crowdfunding

Inwestowanie w Start'upy - CrowdfundingŚwietnym sposobem na rozwiązanie tego problemu są strony startupowe. Są to portale, na których osoba zainteresowana umieszcza coś w rodzaju ogłoszenia a raczej prezentacji tego co chce robić oraz osiągnąć w danym przedziale czasu. Może być to na przykład produkcja innowacyjnego rozwiązania w elektronice czy jakiś gadżet. Wynalazców z pewnością nie brakuje a już osób, które chciały by również na tym dorobić. Osoba publikująca takie zgłoszenie czeka później na wsparcie ze strony internautów, którzy przelewają niewielkie kwoty na wskazany numer konta bankowego. Robią to jednak nie za darmo. Mogą być to udziały w przyszłych dochodach lub rzecz, która będzie produkowana w przyszłości. Jeśli pomysł okaże się trafny to taki egzemplarz może w przyszłości kosztować fortunę. Jeśli użytkownik organizujący akcje zbierze kwotę jaką podał w opisie to po prostu może ją wypłacić. Obowiązuje jednak z góry ustanowiony limit czasowy. W zależności od portalu, jeśli nie uda się zebrać kwoty w wymaganym czasie, pieniądze trafiają do twórcy ogłoszenia. Nie ulega zmianie to, że portal pobiera od kwoty pewną prowizję.

Jednym ze słynniejszych startupów jest projekt, w którym pewien mężczyzna ogłosił zbiórkę na „sałatkę” gdzie zebrał kwotę, dzięki, której udało mu się kupić potrzebne produkty. Był to oczywiście internetowy żart, jednak to pokazuje, że kreatywne pomysły mają ogromną szansę powodzenia. Taki projektant czy wynalazca nie musi sprzedawać swojego patentu zagranicznej firmie za grosze kiedy ta posiadająca odpowiednie warunki wzbogaci się na danym pomyśle.

Inwestowanie dla początkujących i tych mniej doświadczonych osób może wiązać się ze stratami materialnymi, które zablokują dalszy rozwój. Dzięki portalom tego typu również inwestorzy niewielkim kosztem mogą brać udział w projekcie, który w przyszłości być może im się opłaci.

Inwestowanie dla początkujących – Kryptowaluty

Innym sposobem na zarobienie bez posiadania doświadczenia jest kopanie kryptowalut. Należy omijać w tym przypadku reklamujących się między innymi za pośrednictwem youtube czy portali społecznościowych firm, zachęcających do udostępnienia mocy obliczeniowej swojego komputera. Oczywiście jeden laptop nie wiele wykopie jednak kilkaset to potężna moc sprzężona za pomocą Internetu. Niestety dla komputera oraz naszej kieszeni będzie to bolesne w skutkach. Mało osób wlicza w ten zarobek bilans między wykopaniem waluty a kosztami energii elektrycznej oraz bardzo szybką eksploatacje procesora oraz karty graficznej.

Inwestowanie dla początkujących - KryptowalutyDo kopania kryptowalut służą tak zwane koparki montowane często własnoręcznie z kart graficznych. Taka koparka chodzi bez przerwy i zużywa ogromne ilości energii. Po za tym generuje hałas. Jednak profesjonalni kopacze, którzy dobrze obstawią trend na rynku mogą spodziewać się stosunkowo szybkiego zwrotu inwestycji. Jednak by zacząć to z sensem należy mieć na start około dziesięć tysięcy złotych. W pozytywnym scenariuszu stopa zwrotu będzie na tyle duża, że umożliwi wyjście na zero w mniej niż w rok. Później koparka zacznie na siebie zarabiać o ile nie dojdzie do usterki, która będzie słono kosztować. Należy tutaj pamiętać, że rynek kryptowalut działa jak giełda i niczego nie możemy być pewni. Ponadto sprzęt również może odmówić bezpieczeństwa. Jest to z pewnością rozwijający się rynek, który nie opiera się jedynie na Bitcoinie. Jednak ci, którzy zainwestowali w tą kryptowalutę kwoty rzędu dosłownie kilkudziesięciu złotych, przed kilku laty dziś mają zwrot rzędu kilku tysięcy złotych, Jak zatem widać jest to inwestycja rozłożona w czasie. Warto inwestować w różne kryptowaluty licząc, że któraś za jakiś czas znacznie zyska na wartości.

Zdobywajmy doświadczenie

Jeśli jednak posiadamy kapitał początkowy jednak brak nam doświadczenia sprawdzoną opcją jest wolontariat. Możemy w ów czas pracować za darmo u kogoś kto zna się np. na sprzedaży w Internecie, grafice komputerowej czy innych usługach. Zapłaty materialnej tutaj nie będzie. Będzie to coś co znacznie bardziej zaprocentuje w przyszłości. Mowa tu oczywiście o doświadczeniu. Doświadczenie to kwestia, która pojawia się jak mantra przy każdej rozmowie rekrutacyjnej. Jednak przy pracy za darmo nikt nie będzie wybrzydzał brakiem umiejętności rekruta. Nie trzeba tu pracować sztywno ośmiu godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Specyfiką tego rozwiązania jest elastyczność czasu pracy. Z tak nabranym doświadczeniem możemy zacząć stawiać pierwsze kroki w wybranym biznesie.

Sposobem na zarobienie jest również wspomniana wyżej sprzedaż internetowa. Znając trendy jakie panują na platformach sprzedażowych można zakupić odpowiednią partię materiału po czym ją upłynnić. Jeśli uda się nam to możemy liczyć u dostawcy na lepsze ceny przy dostawach większych partii. Odgadnięcie takich trendów wydaje się być grą w lotka, nic bardziej mylnego. Można znaleźć Informacje, wykresy w internecie, trzeba jednak wiedzieć gdzie szukać a to właśnie wiedza najwięcej kosztuje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here