Inwestowanie małych pieniędzy

0
1103
inwestowanie małych pieniędzy

Aby skutecznie inwestować pieniądze wcale nie musimy przeznaczać na to dużych kwot. Do regularnych i bezpiecznych zysków pochodzących z inwestycji wystarczą już nawet niewielkie sumy pieniędzy. Ważna jest regularność, determinacja oraz odpowiednie podejście do tematu. Nie wszystkie sposoby na inwestowanie pieniędzy będą odpowiednie dla inwestycji niewielkich środków. Dzięki naszym radom dowiesz się jak skutecznie inwestować i jakich zagrożeń należy unikać.

Inwestowanie małych pieniędzy

Inwestowanie małych pieniędzyInwestowanie małych pieniędzy bezpośrednio łączy się z niewielkimi zyskami. Nie ma raczej fizycznej możliwości, aby przy małych kwotach i maksymalnym bezpieczeństwie zarobić duże sumy pieniędzy. Inwestując małe kwoty będziemy raczej spodziewać się niewielkich zysków. Z czasem jednak możemy środki z tej inwestycji przeznaczyć na większy wkład finansowy i tak krok po kroku wejść w świat poważniejszych finansów. Inwestując niskie kwoty pamiętajmy również o tym, żeby dokładnie sprawdzić wszystkie opłaty i prowizje jakie ciążą na danym sposobie inwestycji. Oraz oczywiście o podatkach. Może się bowiem okazać, że gra nie będzie warta świeczki gdyż cały ewentualny zysk będziemy musieli przeznaczyć na pokrycie wszystkich obowiązkowych opłat. Jak ognia unikajmy również wszelkich doradców lub firm pośredniczących. Przy niskich kwotach jest to nieopłacalne, ponieważ pośrednicy również zażądają opłaty wynoszącej kilkanaście procent z ewentualnych zysków. Inwestując małe kwoty lepiej jest wszystko wykonywać samodzielnie, ucząc się przy tym reguł panujących na rynkach finansowych. Z pewnością zaowocuje to w przyszłości.

Inwestowanie na lokatach bankowych

Jest to chyba najbardziej popularny sposób inwestowania. Każdy widział zapewne reklamy lokat oferowanych przez banki. Jak łatwo można zobaczyć na takich reklamach, inwestowanie w lokaty jest mało opłacalne. Środki pozostawione na lokacie są bowiem bardzo nisko oprocentowane. Zazwyczaj jest to jedynie kilka procent w skali roku. Gdybyśmy zainwestowali na lokacie naprawdę dużą kwotę pieniędzy to może zyski byłyby jakieś sensowne. W przypadku inwestowania niewielkich kwot pieniędzy mija się to nieco z celem. Inna sprawa to bezpieczeństwo. W tym przypadku nasze środki są maksymalnie bezpieczne. Nie ma raczej takiej możliwości, abyśmy utracili zainwestowane środki. Banki gwarantują pełne bezpieczeństwo naszych pieniędzy, dlatego teoretycznie jest to bezpieczniejszy sposób na trzymanie oszczędności niż przysłowiowa skarpeta.

Kupno kryptowalut

Kupno kryptowalutPo drugiej stronie barykady jeśli chodzi o bezpieczeństwo inwestycji stoją kryptowaluty. Od niedawna szturmem zdobywają one rynek walutowy na świecie. Powstały jako alternatywa dla tradycyjnych walut takich jak dolar czy euro. Charakteryzują się tym, że szybko zyskują lub tracą na wartości. Jeśli więc mamy jakąś minimalną wiedzę na ich temat to korzystając z wahań kursów możemy w krótkim czasie zarobić całkiem niezłe sumy pieniędzy. Minimalna choćby wiedza jest w tym przypadku wymagana, gdyż tak samo łatwo możemy stracić cały kapitał. Wahania kursów kryptowalut mogą wynosić nawet kilkadziesiąt lub kilkaset procent miesiąc do miesiąca. Jest to raczej niespotykane w przypadku kursów tradycyjnych walut. Tak jak wspomnieliśmy, jest to jednak sposób dla bardziej zaawansowanych inwestorów.

Fundusze i obligacje

Jest to również jeden z najbezpieczniejszych sposobów inwestowania kapitału. Kupując obligacje państwowe możemy być pewni zysków w dłuższym okresie czasu, choć również nie będą one wielkie, tak samo jak w przypadku lokaty bankowej. Fundusze inwestycyjne są nieco bardziej ryzykowne. Tutaj istnieje już możliwość utraty środków, jednak jest ona nadal minimalna. Do korzystania z obu tych instrumentów finansowych nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza.

Pożyczki społecznościowe

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe to podobnie jak kryptowaluty, również nowy sposób na zarabianie. Pożyczki społecznościowe polegają na udzielaniu pożyczek pomiędzy internautami. Służą do tego specjalne serwisy internetowe, które dopuszczają taką możliwość. Każdy internauta może tam założyć konto jeśli potrzebuje pożyczki lub posiada wolne środki an udzielenie takowej. W przypadku konta inwestora mamy dostęp do wszystkich wniosków o pożyczkę, gdzie użytkownicy deklarują cel na jaki zamierzają przeznaczyć środki oraz informują z jakim oprocentowaniem i kiedy oddadzą całą kwotę. Naszym zarobkiem jest owe oprocentowanie pomniejszone o prowizję portalu oraz podatek dochodowy. Oczywiście istnieje pewne ryzyko, że natrafimy na nieuczciwych kontrahentów chcących tylko wyłudzić pieniądze. Platformy służące do pożyczek społecznościowych starają się temu zapobiegać tworząc system komentarzy i weryfikacji użytkowników. Współpracują również z firmami windykacyjnymi, które starają się odzyskać niespłacone długi użytkowników serwisu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here