Inwestowanie w srebro

0
1247
Inwestowanie w srebro

W obecnych, niepewnych czasach, bogactwo to już nie tylko zasobność portfela lub ilość zer na koncie. Coraz istotniejsze są także dodatkowe zasoby, po które możemy sięgnąć w czarną godzinę. W związku z tym rośnie zainteresowanie srebrem, jako kruszcem inwestycyjnym. Inwestowanie w srebro staje się tak samo popularne jak kupno akcji przedsiębiorstw lub kryptowalut.

Inwestowanie w srebro

Inwestowanie w srebro jest tak jak każda inna inwestycja obarczone pewnym ryzykiem, jednakże okazuje się, że to ryzyko jest minimalne, a potencjalnych plusów takiej inwestycji jest kilka lub nawet kilkanaście razy więcej:

  • Srebro jest tańsze od złota, przez co wydaje nam się mniej atrakcyjne. Zupełnie niepotrzebnie, bo po pierwsze nie osiąga tak dużych cen zakupu, więc spokojnie możemy nabyć większe ilości tego kruszcu, a z powodu jego ceny, łatwiej nam też znaleźć na niego klienta i ostatecznie zbyć. Oznacza to także, że nie potrzebujemy dużego kapitału na początek, wystarczy kilkaset złotych, by dokonać pierwszych inwestycji, poprzez zakup srebra.
  • Inwestowanie w srebro jest bezpieczną inwestycją. Powszechnie uważa się, że inwestycja w jakiekolwiek metale szlachetne jest bezpieczna, bo ceny tych kruszców nie są zależne od inflacji, więc cokolwiek się stanie, jakiekolwiek będą zawirowania na rynku polskim lub światowym, nasze zasoby pozostaną bezpieczne, bo srebro nigdy nie okaże się bezwartościowe. Ba, wręcz przeciwnie, specjaliści przekonują, że cena srebra będzie sukcesywnie rosnąć.
  • Rośnie zapotrzebowanie na srebro. Srebro jest używane nie tylko w biżuterii, ale także coraz częściej w przedmiotach codziennego użytku – komputerach, bateriach, panelach słonecznych, telefonach i tak dalej. Przemysł technologiczny coraz chętniej sięga po srebro, ponieważ ten metal bardzo dobrze przewodzi prąd, ciepło a także najlepiej odbija światło. W związku z tym popyt na srebro będzie stale wzrastał.
  • Następny punkt wiąże się z powyższym. Wydobycie srebra notorycznie spada, ponieważ jego ceny są teraz na tyle niskie, że koszt wydobycia jest większy od jego aktualnej wartości. W związku z tym, wiele kopalń zaprzestało lub zaprzestaje wydobycia. Przy wzrastającym powoli popycie w przemyśle na srebro jest to idealna sytuacja dla inwestorów.
  • Ceny srebra idą w górę szybciej, niż ceny złota i mowa tutaj o nawet 10 punktach procentowych w porównywalnym okresie. Oczywiście mówimy o różnych cenach zbytu, ale ciągle srebro jest ciekawą alternatywą dla inwestorów.

Jak inwestować w srebro?

Jak inwestować w srebro?Najprostszym sposobem jest inwestowanie w biżuterię. Najprostszym, ale też stosunkowo najmniej opłacalnym, ponieważ srebrna biżuteria często jest droższa, niż cena srebra w niej zawarta (w przeliczeniu na gramy), ponieważ w cenę biżuterii wliczona jest także między innymi praca jubilera, obróbka materiału, ewentualne kamienie szlachetne itd. Oczywiście nie musimy potem sprzedawać tej biżuterii jako złom srebra, lecz jako biżuterię, ale mimo to jest to najmniej opłacalna forma inwestowania w srebro.

Fundusze inwestycyjne w srebro, czyli nic innego jak inwestowanie w papiery (certyfikaty, akcje itd). Płacimy tutaj także opłaty za zarządzanie i tym podobne.

Srebrne sztabki oraz monety. Ten sposób wydaję się prosty, bezpieczny i całkiem przyjemny. Skupując także sztabki i monety omijamy pośredników, czyli nie tracimy na ich prowizjach, co w przypadku niskich cen srebra, jest jak najbardziej na plus. Obecnie monety obiegowe nie zawierają srebra, ale znajdziemy monety okolicznościowe z ich dodatkiem. Możemy je zakupić bezpośrednio w mennicach. Jeżeli chodzi o starsze monety, to warto poszukać okazji na aukcjach internetowych, sklepach z antykami, tematycznych grupach w internecie i tak dalej. Wielokrotnie jesteśmy w stanie tam znaleźć prawdziwe perełki w bardzo niedużych cenach. Zawiera to także element przygody, gdyż przeszukujemy zasoby internetowe w poszukiwaniu takich perełek. W przypadku takich monet (zwanych bulionowymi) zaleca się kupno tych o wadze 1 uncji (1 oz)

Inwestowanie w srebro jest bezpieczne, tanie i może być bardzo przyjemne

Inwestowanie w srebro jest bezpieczne, tanie i może być bardzo przyjemneAbstrahując od tych pozytywów, warto pamiętać, że inwestujemy w przyszłość, a także zabezpieczamy swój majątek. Srebro nie straci na wartości podczas zawirowań na rynku finansowym albo w czasie wojny. Głównym założeniem inwestycji jakiejkolwiek jest jej zwrot lub zarobienie na niej w przyszłości, a inwestowanie w srebro nam to zagwarantuje. Nie potrzebujemy dużych zasobów finansowych na początek, na przykład niektóre z najbardziej popularnych srebrnych monet, chodzą na aukcjach za kilkanaście-kilkadziesiąt złotych, więc wystarczy dosłownie kilkaset złotych na start. W prosty sposób możemy przeznaczyć nasze nadwyżki finansowe na inwestycje, mając przeświadczenie, że prędzej czy później zwróci nam się to z nawiązką.

Jeżeli szukasz pomysłu w co bezpiecznie i niskim kosztem zainwestować, inwestowanie w srebro może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Nie potrzebujesz dużej kwoty, poza tym srebro jest łatwo dostępne i łatwo zbywalne. Warto też przejrzeć domowe zasoby – w wielu domach jest mnóstwo srebrnych monet bądź biżuterii stworzonej z tego kruszcu, które może okazać się podstawą twojej inwestycji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here