Jaką opaskę sportową wybrać i czym się sugerować podczas zakupów?

0
1085
Jaką opaskę sportową wybrać i czym się sugerować podczas zakupów?

Opaska sportowa to świetna propozycja dla osób aktywnych fizycznie. Powinien ją mieć każdy dbający o swoje zdrowie i kondycję. Niewielkie urządzenie pozwala sprawdzać swoje możliwości i postępy w treningach. To bardzo przydatne – zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem, jak i dla tych, którzy ćwiczą od wielu lat.

Opaska sportowa nazywana jest także opaską monitorującą oraz smartbandem. To urządzenie jest bardzo użyteczne, więc coraz popularniejsze. Stworzono je z myślą o osobach aktywnych fizycznie, które chciałyby osiągać coraz to lepsze wyniki i zarazem kontrolować swoje osiągnięcia w bieganiu, pływaniu itp. Zebrane dane pozwalają na porównywanie efektów między treningami. Dzięki temu wie się, co należy zmienić oraz czy trzeba poprawić swoją efektywność, czy jest ona zadowalająca.

Popularnością wśród sportowców cieszy się opaska sportowa Samsung. Jest niewielka, więc nałożona na nadgarstek w ogóle nie przeszkadza w treningach. Najnowocześniejsze urządzenia pozwalają na połączenie się ze smartfonem. Taką opcję ma m.in. Samsung Galaxy Fit. Dzięki niej odczyty są przesyłane na telefon, więc nie musimy kopiować i przepisywać swoich wyników z treningów. Później można zebrane dane wygodnie przeanalizować. Niewątpliwie takie opaski monitorujące działają motywująco, ćwiczący ma bowiem świadomość tego, że wszystkie jego wyniki są na bieżąco zapisywane. Poza tym, widząc postępy, osiąga się większą satysfakcję.

Opaska sportowa – jakie powinna mieć funkcje?

Bez względu na to, czy jest to opaska sportowa Samsung, czy jakiejkolwiek innej marki, powinna mieć odpowiednie parametry – wówczas zadowoli użytkownika. Podstawową kwestią jest pulsometr, który czuwa nad kondycją ćwiczącego i co za tym idzie – również jego zdrowiem. Nowoczesne opaski, jak Samsung Galaxy Fit, charakteryzują się wodoodpornością na głębokość nawet do 50 m, więc można w nich nurkować i uprawiać wszelkie wodne sporty, którym towarzyszy wysokie ciśnienie. Do tego urządzenie umożliwia stały kontakt ze znajomymi i opcję szybkiej odpowiedzi na SMS-y (dzięki wstępnie zredagowanym wiadomościom), które przychodzą na smartfon.

Opaska sportowa Samsung pozwala także wybrać oraz spersonalizować aż dziesięć aktywności – spośród niemal stu ćwiczeń, które znajdują się w aplikacji mobilnej Samsung Health.

Warto też zwrócić uwagę na śledzenie snu, nowocześniejsze modele opasek sportowych mają bowiem takie opcje. Sen człowieka składa się z czterech faz, a urządzenie kontroluje każdą z nich. Samsung Galaxy Fit dodatkowo przygotowuje szczegółowe zestawienie danych dotyczących nocnego wypoczynku oraz śledzi tętno – jeśli przekroczy ono ustalony poziom, użytkownik otrzymuje alert.

Kolejnym i zarazem podstawowym parametrem, który powinna mieć dobra opaska sportowa, jest oczywiście GPS. Dzięki niemu dowiadujemy się, jaką odległość przemierzyliśmy podczas ćwiczeń, w jakim czasie i z jaką prędkością. Inną przydatną funkcją jest także licznik kalorii – wiemy, ile ich spaliliśmy podczas treningu – oraz budzik. Tu dźwięk jest dużo delikatniejszy niż w standardowych zegarkach (wybudzanie odbywa się za pomocą wibracji, co jest skuteczne, jednakże nieco mniej drastyczne niż głośny dźwięk).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here