Jak starać się o kredyt konsolidacyjny

0
1268
Jak starać się o kredyt konsolidacyjny

W czym pomoże nam konsolidacja

Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie uporządkować nasze finanse, zmniejszyć wysokość miesięcznego zobowiązania, czy rozwiązać problem nadmiernego zadłużenia.

Sięgną więc po niego osoby, których celem jest zmniejszenie ilości dokumentów, ujednolicenie terminów spłaty, a także chęć uzyskania jednolitych warunków kredytowania oraz odsetek. Jest to jednak bardziej popularne rozwiązanie wśród osób, które mają na swoich barkach dużo różnych zobowiązań i w konsekwencji mają problemy ze zbyt wysoką sumą rat i powoli tracą panowanie nad swoimi finansami. Wtedy to właśnie kredyt konsolidacyjny może być dla nich jedyną szansą aby w dalszym ciągu terminowo spłacać swoje długi, a do tego znacznie sobie to ułatwić.

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny

Jak sama nazwa wskazuje o kredyt konsolidacyjny będziemy starali się w banku. Tak jak w każdym innym przypadku, nie inaczej jest kiedy staramy się o skonsolidowanie zobowiązań – bank zweryfikuje nas pod kątem zdolności kredytowej. Oznacza to, że swoje starania o kredyt konsolidacyjny powinniśmy rozpocząć w momencie gdy borykamy się z problemem nadmiernego zadłużenia i zbyt dużą sumą zobowiązań, jednakże w dalszym ciągu jakoś spłacamy raty. W tym momencie mamy bowiem jeszcze spore szanse na pozytywną decyzję w banku. Należy pamiętać, że nadmierne zadłużenie i tak bardzo obniża naszą zdolność kredytową. W chwili gdy okaże się, że dodatkowo nie są one spłacane regularnie oznacza to, że nie wywiązujemy się z zawartych umów, a tym samym nie będziemy dla banku wiarygodni.

Dokumenty, które będą nam potrzebne nie odbiegają od tych, które przydadzą nam się przy każdym kredycie bankowym. Dodatkowo jednak, skoro chcemy skonsolidować nasze długi, musimy zabrać ze sobą także umowy kredytów, pożyczek czy chwilówek, a także harmonogramy spłat i potwierdzenie spłat (tak aby bank mógł zweryfikować jaka kwota pozostała do spłaty).

Jak zwiększyć swoje szanse na konsolidację w banku

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna. Pomóc może nam profesjonalny doradca kredytowy https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/. Po pierwsze, doskonale wie jak polepszyć naszą zdolność kredytową i powie nam jak to zrobić. Zanim jeszcze udamy się do banku zweryfikuje na jakie rozwiązania możemy liczyć i jaki bank przychylnie odniesie się do naszej sytuacji. Po drugie, unikniemy zbędnych zapytań i składania wniosków o kredyt, które bank odrzuci. A należy zdawać sobie sprawę z faktu, że już 3 decyzje odmowne mogą przekreślić nasze szanse na otrzymanie kredytu przez długi czas. Po trzecie, tylko profesjonalny doradca kredytowy ma możliwość prowadzenia negocjacji z osobą decyzyjną w banku. W ten sposób może wstępnie zweryfikować czy mamy szanse na kredyt jeszcze przed wysłaniem formalnego wniosku, a także wynegocjować dla nas indywidualne warunki kredytowania. Jest to bardzo ważne, a z całą pewnością nie będziemy mogli zrobić tego udając się do banku w pojedynkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here