Jak wybrać buty robocze?

0
1475

Do różnego rodzaju fizycznych prac powinniśmy starannie dobierać obuwie robocze jak i także odzież. Nie chodzi tylko o wymogi BHP, ale także o własną ochronę oraz o własny komfort. Powinniśmy także zwrócić uwagę na buty. Musimy sobie zdawać sprawę, że musimy w wybranych butach poruszać się bezpiecznie oraz sprawnie.

Gdzie jakie wybrać buty?

Zależnie od tego jaką pracę wykonujemy, to dostosować musimy do niej swoje buty robocze. W rolnym gospodarskie z całą pewnością przydatne będą kalosze. Wszędzie tak, gdzie narażani będziemy na materiały i obiekty ruchome, powinniśmy wybierać buty o noskach wzmacnianych. W terenie gdy pracujemy zimową porą na pewno nam się przydadzą ocieplane buty o podeszwie dopasowanej. Będzie ona zapobiegała ślizganiu. Jakimi jeszcze aspektami musimy się kierować?

Zwróćmy uwagę na materiał podeszwy

W pracy na przykład na budowie, gdzie możemy nastąpić na gwóźdź, to jednak musimy wybierać buty z podeszwą grubą oraz twarda. Do prac w terenie wybierajmy takie buty robocze, które mają podeszwę gumową. Przyda się także bieżnik głęboki. Gdy jednak zależy nam na tym, aby obuwie było lekkie to idealne okażą się buty wykonane z poliuretanowego tworzywa.

Wysokość buta, usztywnienie oraz twardość

Nie da się ukryć, że duże znaczenie ma także sama wysokość buta. Wszędzie gdzie jest błoto, kałuże czy też wysoka trawa powinniśmy sięgnąć po obuwie wysokie. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzą się kalosze. Wybierajmy jednak takie, których podeszwa będzie nam idealnie pasowała do pracy. Kolejna kwestia to usztywnienie. W fizycznych pracach, które wymagają od nas stąpania po terenie nierównym na pewno duże znacznie ma usztywnienie. Dzięki niemu uchronimy na przykład nasza kostkę przed skręceniem. Buty tego typu powinny być wyższe oraz także sięgać ponad kostkę. Ostatnia rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę to twardość obuwia. Wpływa ona w sposób bezpośredni na jego odporność. Do tego ma także wpływ na ochronę stóp przed ewentualnymi uderzeniami. W pracach, które nas narażają na styczność z materiałami ciężkimi czy też spadającymi elementami. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić uwagę na samą twardość noska. W sklepach z odzieżą roboczą doradzą nam konkretne obuwie. Nie mając odpowiedniej wiedzy jesteśmy w stanie naprawdę wybrać dobrej jakości obuwie. Powinniśmy jednak w razie niepewności pokusić się o przeczytanie kilku artykułów w sieci na ten właśnie temat. Własna wiedza zawsze jest przydatna.

Artykuł powstał we współpracy z: butyrobocze.eu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here