Motywacja do działania – jak posiadać ją na stałe

0
1517
motywacja

Trwała motywacja do działania i jest w naszej karierze na wagę złota. Większość sposobów które stosują pracodawcy, nie pomaga na długo. Co w takim przypadku zrobić? Kluczem do prawdziwej oraz długotrwałej motywacji jest bardzo prosty schemat. Jesteście ciekawi w jaki sposób wygląda? Zapewniamy że jest ten praktyczny oraz sprawdzony, bez względu na cel, który sobie stawicie. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/motywacja-do-dzialania/

Gdzie szukać motywacji do działania?

Taka motywacja bierze się przede wszystkim z sukcesów, które ponosimy podczas naszego życia zawodowego oraz prywatnego. Cieszymy się z sukcesów, a nawet tych drobnych zwycięstw czy osiągnięć. Istnieje bardzo prosty schemat, który jest drogą do sukcesu. Podał go Jeff Haden w ” The Motivation Myth”.

Oto schemat: 

Działanie, postęp, trwała motywacja, działanie, …, sukces. 

Najważniejsze są działania. Jest to pierwszy drobny krok, który zrobimy aby wykonać następne. Jeżeli zaczniemy od małego kroku, to z pewnością odniesiemy sukces. Nie ma na to innej możliwości.

Najprostszym przykładem jest to kiedy postawisz na sprawdzianie na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej przez jakie są zalety samozatrudnienia. Sprawdzone? Świetnie, jest to krok do kolejnego zadania.

Najlepsza motywacja do działania – Efekt kuli śnieżnej

Najlepsza motywacja do działania jest efekt kuli śnieżnej. Drobne sukcesy, które nagromadzają się, tworzą fundament, na którym łatwiej jest zbudować nam sukces, sposób pewności siebie oraz stawiamy przed sobą większą poprzeczkę. Sukces oraz postęp, który obserwujemy. Dają nam trwałą oraz niewyczerpalne motywację.

Nie możemy zapominać o tym, że będą też gorsze dni. Nie możemy wtedy się załamywać, musimy stawić czoła przeciwnościom losu i iść dalej.

Zobacz też: http://bazanet.pl/spolka-akcyjna-dla-kogo-ja-zalozyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here