Mikrodermabrazja – kosmetyczne must have

0
1575

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to rodzaj peelingu, polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnych głowic. Usuwanie naskórka stymuluje syntezę kolagenu i elastyny w skórze. Wspomaga również produkcję nowych komórek oraz usprawnia krążenie krwi i limfy.

Jakie metody mikrodermabrazji wyróżniamy?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje mikrodermabrazji: diamentowa i korundowa.

Mikrodermabrazja diamentowa uchodzi za metodą delikatniejszą, wskazaną dla osób o skórze wrażliwej. Wykonuje się ją za pomocą głowicy pokrytej drobinkami diamentu. Przyłożona do skóry tarcza powoduje ścieranie naskórka. Usunięte drobiny są odsysane z obszaru zabiegu za pomocą pompy. W przypadku tego typu zabiegu ważne jest aby stosowany był diament naturalny, daje on bowiem najlepsze efekty.

Mikrodermabrazję korundową przeprowadza się proszkiem tlenku aluminium. Uderza on pod ciśnieniem w skórę i w ten sposób powoduje jej złuszczanie. Korund i resztki naskórka są odsysane przez specjalną dyszę. Ta metoda jest nieco bardziej agresywna i nie wskazana dla cery alergicznej czy bardzo wrażliwej.

Dlaczego warto wykonywać mikrodermabrazję?

Zabieg ten jest bezpieczny i nieinwazyjny. Można go przeprowadzić na dowolnej części ciała i skórze każdego rodzaju. Zabieg nie pozostawia blizn i przebarwień. Bardzo rzadko prowadzi do uczuleń lub alergii. Sporadycznie zdarza się, że dzień, dwa po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona lub będzie piekła czy mrowiła.

Efekty mikrodermabrazji widoczne są już po jednym zabiegu, Ale można ją powtarzać częściej, mniej więcej z półtora miesięcznym odstępem. Nie ma górnego limitu ilości zabiegów. Dzięki mikrodermabrazji skóra staje się gładka, nabiera kolorytu i elastyczności oraz promiennego wyglądu.

Mikrodermabrazję można stosować w walce z różnymi problemami: bliznami, drobnymi zmarszczkami, suchością skóry, rozszerzonymi porami, łojotokiem, zaskórnikami, cellulitem, przebarwieniami, plamami starczymi etc.

Kiedy nie można wykonać mikrodermabrazji?

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest nowotwór skóry oraz zakażenia bakteryjne, wirusowe oraz grzybiczne. Mikrodermabrazja jest niewskazana również w stanach zapalnych, nadżerkach, trądziku różowatym.

Zakup urządzenia do mikrodermabrazji

Kupując urządzenie do mikrodermabrazji warto zadbać aby było ono dobrej jakości. Musi posiadać wszystkie certyfikaty, co zapewni bezpieczeństwo użytkowania zarówno personelowi jak i klientowi. Ważnym parametrem jest generowany przez urządzenie hałas.

W przypadku mikrodermabrazji korundowej istotnym czynnikiem jest sposób dawkowania korundu, natomiast w przypadku diamentowej liczy się regulacja podciśnienia oraz to jak rozwiązany jest filtr. Kiedyś wszystkie urządzenia miały mały filtr przy głowicy, obecnie jest to coraz częściej zbędne. Manipulatory i filtry w urządzeniu powinny być łatwo wymienialne. Będą się one bowiem intensywnie zużywać, szczególnie przy mikrodermabrazji korundowej.

Kupując urządzenie do mikrodermabrazji pamiętać należy o gwarancji i serwisie. Obie te rzeczy są bardzo istotne.

Jak kształtują się ceny urządzeń do mikrodermabrazji?

Ceny urządzeń są bardzo zróżnicowane. Zależą od tego czy urządzenie jest kupowane oddzielnie czy jako element kombajnu. Generalnie koszt może wynosić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy czym jeśli chodzi o kombajn należy pamiętać, że jest to inwestycja w więcej niż jedną rzecz.

Mikrodermabrazja jest bardzo popularnym zabiegiem. Zdecydowanie powinna się znaleźć w każdym salonie jako rzecz podstawowa. Ponieważ będzie wykorzystywana bardzo często, to urządzenie do niej powinno by najwyższej jakości.

Źródło: https://maxmedik.pl/392-mikrodermabrazja-diamentowa

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here