Tłumacz – lepsza praca na etacie czy własna działalność gospodarcza?

0
1634
tłumacz

Skoro czytamy ten artykuł z pewnością zastanawia nas gdzie lepiej znaleźć zatrudnienie na stanowisku tłumacza. Skoro nie straszne nam były studia lingwistyczne oraz mamy talent do układania zdań w innych językach, być może taka praca i jest stworzona właśnie dla nas. W jaki sposób możemy realizować się na drodze zawodowej w takim kierunku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/tlumacz-etat-czy-wlasna-firma/

Gdzie możemy znaleźć pracę jako tłumacz?

Przede wszystkim będą do firmy zajmujące się tłumaczeniem. Jak się okazuje mogą być one większe lub większe. Zarówno jedne jak i drugie będą potrzebowały specjalistów na stanowisku tłumacza. Oczywiście mają one bardzo wygórowane wymogi wobec kandydatów, dlatego powinniśmy być w tym jak najlepsi. Tłumaczę znajdą zatrudnienie w prasie, w firmach medialnych, grach, filmach i serialach. Przydadzą się również w branży marketingowej i PR. Tłumaczy będą zatrudniały również agencje reklamowe, zwłaszcza jeżeli mamy doświadczenie w copywritingu. Jako tłumacz możesz znaleźć pracę w firmach konferencyjnych, instytucjach państwowych czy w korporacjach. Do tych trzech jednostek musisz być jednak tłumaczem ustnym.

Praca tłumacza na etacie

Pracując w firmie językowej czy tłumaczeniowej, przeważnie zatrudniony jesteś w ramach umowy o pracę. Oznacza to, że stałe godziny pracy czy pensję wynikają z umowy. Zyskujesz bowiem cały pakiet ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych. Pracujesz nad konkretnym projektem, aż do jego zakończenia. Klienci firmy rozliczają się z tobą konkretnymi zleceniami według ustalonego cennika. Tobie płacona jest zaś stała pensja.

Własna działalność gospodarcza

Jest to opcja dla tłumaczy, którzy mogą pochwalić się większym doświadczeniem oraz renomą. Od samozatrudnienia różni nas wtedy to, że posiadamy lokal i zatrudniamy pracowników. Jesteśmy bowiem współpracownikami z dużymi firmami, w którym Tłumaczymy różne treści. Z czasem możemy pozwolić sobie na zatrudnienie specjalistycznych tłumaczy czy tłumaczy ustnych. Zaletą prowadzenia własnej działalności gospodarczej są jak możemy się domyślić kwestie finansowe. Taka firma to spory kapitał na początek, jednak zyski potrafią stosunkowo szybko się zwrócić. My za to zarabiamy na rękę więcej, niż pracując jako pracownik na etacie.

Zobacz też: http://www.kafejerzy.pl/zostac-tlumaczem-przysieglym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here