Co do zaproponowania ma dentysta i sklep stomatologiczny dla zastąpienia utraconych zębów?

0
172
Co do zaproponowania ma dentysta i sklep stomatologiczny dla zastąpienia utraconych zębów

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat materiały stosowane do implantów dentystycznych zostały dogłębnie zbadane, a zrozumienie wpływu ich właściwości fizycznych i chemicznych na wyniki kliniczne leczenia znacznie się poprawiło. To sprawiło również, że dzisiaj każdy dobry sklep dla gabinetów stomatologicznych ma również w tym zakresie sporo do zaproponowania.

Co sklep sprzęt stomatologiczny ma do zaproponowania w zakresie implantów stomatologicznych?

Korony i mosty dentystyczne to dwie formy stomatologii stosowane w celu naprawy uszkodzonych zębów lub zastąpienia zębów utraconych w wyniku:

  • próchnicy,
  • urazów,
  • chorób przyzębia.

Dla pacjentów przywrócenie funkcji i poprawa estetyki zębów są często ważnymi kryteriami leczenia implantologicznego. Dlatego sprawdzając, co ma do zaoferowania sklep sprzęt stomatologiczny koniecznie zwróć uwagę na skład powierzchni i mikrostrukturę implantów dentystycznych. Idealnie jest wtedy, gdy materiały implantów są biokompatybilne i odporne na korozję i pękanie. Implanty generalnie mogą być wykonane z tytanu lub cyrkonu (ceramika). Musisz wybrać to, co najlepsze dla Twoich pacjentów.

Na co zwrócić uwagę sprawdzając sklep akcesoria stomatologiczne pod kątem implantów dla swojej praktyki?

Materiał, który najlepiej wybrać do odbudowy koron i mostków, będzie zależał od kilku czynników, w tym od wymienianego zęba, obecności lub braku nawyków parafunkcyjnych oraz alergii na metal. Przed wyborem materiału na korony lub protezy stałe konieczne jest omówienie zalet i ograniczeń każdej z opcji – zarówno podczas procesu zakupu, jak i doborze dla indywidualnego pacjenta.

Stomatolodzy protetyczni muszą znać następujące właściwości dotyczące implantów, zanim podejmą decyzję:

  • Producent implantów.
  • Materiał produktu.
  • Średnica połączenia.
  • Narzędzia potrzebne do wyjęcia i włożenia określonych elementów odbudowy implantu.

Często wybierana jest nakładka porcelanowa. Jest dopasowana kolorystycznie do naturalnych zębów pacjenta. Czasami ciemna metalowa krawędź może być widoczna na krawędzi dziąseł, zwłaszcza w przypadku recesji dziąseł lub wysokich linii uśmiechu. Dentyści jednak starają się tak dobierać rozwiązania i narzędzia stomatologiczne, aby jak najbardziej pomóc pacjentom, którzy pragną naturalnego wyglądu.

Z drugiej strony, korony cyrkonowe są najlepsze dla pacjentów, którzy potrzebują koron bocznych, które wymagają większej siły do żucia pokarmu i nawyków parafunkcyjnych.  Jako wykwalifikowany stomatolog musisz podjąć możliwie, jak najlepszą decyzję dla swojego pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here