Co należy wiedzieć na temat dezynsekcji?

0
447

Dezynsekcja to zabieg, na który często decydują się mieszkańcy bloków, zarządcy budynków użyteczności publicznych, pomieszczeń biurowych czy zakładów przemysłowych. W tym poradniku przeczytasz, czym jest ten proces i dlaczego warto go przeprowadzić. Poznaj kilka praktycznych wskazówek. 

Czym jest dezynsekcja?

To proces eliminowania szkodliwych owadów oraz ich jaj i larw. Profesjonalne zabiegi obejmują szerokie spektrum zwalczanych stawonogów i doskonale radzą sobie z muchami, komarami, pchłami, wszami, pluskwami czy karaluchami. Warto nadmienić, że owady mogą dokonywać wielu szkód materialnych, zatem w wielu przypadkach dezynsekcja stanowi obowiązkowy zabieg.

Oczywiście zabieg dezynsekcji warto zlecić prawdziwym ekspertom. Profesjonalne usługi świadczy firma Vaco, która cieszy się pozytywnymi opiniami wśród wielu właścicieli zakładów spożywczych czy produkcyjnych. Jeżeli Twoja firma również zmaga się z plagą insektów, wybierz sprawdzone rozwiązanie i zapomnij o wszelkich kompromisach. 

Dezynsekcja w zakładach

Zabieg będzie skuteczny w przypadku udostępnienia wszystkich pomieszczeń do dezynsekcji. Należy więc pamiętać o usunięciu braków budowlanych, które pozwolą szkodnikom na przedostanie się do wnętrz. Ponadto trzeba usunąć resztki żywności, a także dokładnie umyć podłogę.

Kolejnym ważnym krokiem jest przykrycie folią maszyn produkcyjnych, a po wykonaniu zabiegu bardzo dokładne umycie ich. Wszystkie pomieszczenia muszą pozostać zamknięte, a wewnątrz nie mogą znajdować się ludzie zwierzęta oraz rośliny. Niekiedy dezynsekcja może być wykonywana metodą mgławienia termicznego. Wówczas trzeba uszczelnić otwory wentylacyjne oraz unieruchomić system przeciwpożarowy. 

Dezynsekcja pomieszczeń biurowych 

Insekty mogą być prawdziwą zmorą pracowników biurowych. Przed przystąpieniem ekspertów do pracy, należy zlokalizować skupisko owadów, co znacznie przyspieszy zabieg, a także zmniejszy użycie środków chemicznych. Ponadto należy odsunąć meble, sprzęty oraz inne ciężkie przedmioty od ścian, gdyż to właśnie za nimi często bytują szkodniki. Mogą tam zakładać gniazda i poszukiwać szczelin, które staną się kryjówkami.

Jeżeli w biurze znajduje się przestrzeń na rzeczy osobiste czy jedzenie pracowników, należy wszystkie przedmioty z nich usunąć. Żywność, ubrania oraz środki higieny powinny pozostać poza biurem. Takie same zasady obwiązują podczas dezynsekcji mieszkań.

Dlaczego warto?

Specjaliści z firmy Vaco dysponują fachową wiedzą, dzięki czemu dezynsekcja jest bardzo skuteczna. Ponadto chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i zaproponują efektywne, a zarazem korzystne cenowo rozwiązania. Jeżeli chcesz pozbyć się szkodliwych owadów z otoczenia, zdecydowanie warto postawić na sprawdzone rozwiązanie, które cieszy się niemałym zainteresowaniem. Insekty mogą powodować olbrzymie straty, dlatego tak ważna jest szybka reakcja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here