Dlaczego warto sprzedawać rzeczy, z których wyrosły nasze dzieci?

0
701

Moda na odzież i rzeczy z drugiej ręki znów powraca. Jesteśmy bardziej świadomi i chętnie korzystamy z opcji zakupu rzeczy dobrej jakości w niższej niż rynkowa cenie. Dlaczego zatem nie skorzystać z opcji sprzedaży odzieży własnej lub odzieży naszych dzieci? W Internecie znaleźć można kilka zaufanych portali o zasięgu ogólnokrajowym lub regionalnym. Niezniszczone rzeczy mogą przydać się komuś innemu. My, jako sprzedający również będziemy mieć z tego korzyści, zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe i edukacyjne.

Korzyści ekonomiczne

Podstawową korzyścią będzie oczywiście otrzymanie konkretnej kwoty pieniężnej za sprzedany przedmiot. Tworząc ogłoszenie, warto dostosować cenę do stanu zużycia produktu i opisać jego cechy zgodnie ze stanem faktycznym. Kupujący może bowiem domagać się zwrotu pieniędzy, w przypadku, gdy zataimy ważne kwestie. Warto dokładnie obejrzeć oferowaną odzież lub przedmioty. Jeśli cena przedmiotu będzie realna, to na pewno szybko znajdą się osoby zainteresowane jego zakupem.

Sprzedaż przez Internet jest szczególnie korzystna w przypadku zabawek i odzieży małych dzieci. Maluchy szybko rosną i często nie zdążą zniszczyć spodenek, koszulki lub niemowlęcej zabawki. A jak często zdarzają się sytuacje, że dostaniemy w prezencie dwie takie same sukienki dla córeczki albo kiedy kupimy kurteczkę, z której dziecko wyrośnie przed nadejściem wiosny lub zimy?

Za otrzymaną kwotę ze sprzedaży takich drobnych artykułów, możemy zakupić ciuszki, których dziecko akurat potrzebuje lub dołożyć do aktualnie wymarzonej zabawki. Za małe ubrania nie marnieją w szafie. Ktoś inny z nich korzysta.

Korzyści środowiskowe i edukacyjne

Obrót przedmiotami używanymi jest bardzo korzystny dla środowiska naturalnego. Coraz częściej się o tym mówi, dlatego też nasze podejście do tych kwestii trochę się zmienia. Nie wstydzimy się już przyznać, że kupiliśmy coś używanego. W niektórych kręgach jest to nawet powód do dumy i podziwu. Ograniczamy w ten sposób produkcję nowych przedmiotów, która zużywa nadmierne ilości wody oraz innych źródeł naturalnych. Poza tym wielokrotnie wyprana odzież to gwarancja spłukania wszystkich niekorzystnych substancji, które zawiera współczesna odzież.

Kupno i sprzedaż rzeczy z drugiej ręki to także świetna nauka dla dzieci i młodzieży. Pozwala to ograniczyć myślenie pro konsumpcyjne i hołdowanie rzeczom nowym. Używana sukienka to przecież rewelacyjna baza do karnawałowego stroju do przedszkola, a sprane jeansy to ostatni krzyk mody, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.

Gdzie nadawać paczki w Szczecinie?

Jeśli już zdecydujemy się na sprzedaż swoich używanych rzeczy, to warto wiedzieć, że wysyłka DPD w Szczecinie obejmuje różnego rodzaju przedmioty, w tym małe, jak i duże paczki. Nadawać można także opony oraz przesyłki o niestandardowych wymiarach. DPD to sprawdzona firma kurierska, która cieszy się zaufaniem klientów w całej Polsce. Co ciekawe, jeśli znajdziemy odbiorców za granicą, to również możemy nadać do nich paczkę za pośrednictwem DPD.

Godna polecenia jest także platforma logistyczna epaka.pl, która obsługuje przesyłki DPD oraz kilku innych firm, w tym: DHL, DPD Pickup FedEx, FedEx Punkt, Geis, InPost, Paczkomaty InPost, UPS, Paczka w ruchu, Ambro Express. Wystarczy określić parametry i gabaryty paczki, a wyszukiwarka zaprezentuje nam propozycje cenowe każdego z wymienionych przewoźników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here