Internet w firmie

0
1511
internet

Usługa szerokopasmowego dostępu do Internetu jest rzeczywiście najczęściej używaną formą dostępu, jest oferowana w czterech różnych formach, DSL (lub cyfrowej linii abonenckiej), a także światłowodowej, kablowej i satelitarnej. Stare połączenie dial-up jest jedyną dostępną usługą nieszerokopasmową i chociaż jest tańsza, większość użytkowników Internetu wybiera szybsze łącze szerokopasmowe.

DSL

Usługa internetowa DSL (lub cyfrowa linia abonencka) nawiązuje połączenie za pomocą nieużywanych przewodów telefonicznych, które nie powodują zakłóceń w działaniu usługi telefonicznej. Szybkość połączenia DSL zależy od odległości od rozdzielni. Twoja prędkość będzie tym mniejsza, im dalej się znajdujesz, a im bliżej rozdzielni, a to może być decydującym czynnikiem przy próbie wyboru między linią DSL a połączeniem kablowym.

Kabel

Szerokopasmowe połączenie kablowe zapewnia lokalny dostawca telewizji kablowej. W tym przypadku prędkość kablowego połączenia internetowego zależy od liczby użytkowników usługi w określonym momencie. Biorąc pod uwagę określony obszar geograficzny, użytkownicy usługi szerokopasmowej telewizji kablowej współdzielą przepustowość łącza, która zmniejsza prędkość, im więcej użytkowników korzysta z systemu. Będzie to miało miejsce w godzinach szczytu, na przykład późnym wieczorem po zakończeniu dnia pracy, kiedy wiele osób będzie miało dostęp do Internetu. Nieco myląco, często firma kablowa szacuje prędkość połączenia na podstawie przypuszczenia, że ​​korzystasz z usługi. Ale tak nie jest.

Światłowód

Najnowszą usługą szerokopasmową jest światłowód Kraków, który jest dotychczas najszybszym łączem internetowym. Jednak ten rodzaj usług internetowych jest wciąż w powijakach, ponieważ obszary jego usług są dość ograniczone, a układanie kabla światłowodowego zajmuje trochę czasu. Wszędzie tam, gdzie jest to dostępne, koszt nie tylko konkuruje z kosztem DSL i kabla, ale zapewnia znacznie szybsze połączenie niż obie te usługi.

Satelita

Ostatnią i najwolniejszą usługę szerokopasmową zapewnia satelita. Chociaż jest to dobry zamiennik dial-up dla osób mieszkających w odległych obszarach wiejskich, koszty instalacji są dość wysokie, ale bieżące miesięczne opłaty są konkurencyjne zarówno w przypadku telewizji kablowej, jak i DSL.

Usługi szerokopasmowe DSL i kablowe mają wiele zalet. Zapewnia większą przepustowość niż inne formy dostępu do Internetu i ułatwia użytkownikowi komputera wykonywanie wielu zadań jednocześnie z kilkoma aplikacjami działającymi w tle podczas surfowania po Internecie. Możesz surfować po Internecie podczas słuchania dźwięku.

Łączenie w sieć komputerów w domu jest łatwiejsze dzięki połączeniu szerokopasmowemu za pomocą modemów przewodowych lub bezprzewodowych.

Koszt usługi szerokopasmowej jest rocznie wyższy od tańszej wersji dial-up o 100 do 500 USD, ale biorąc pod uwagę zalety i łatwość połączenia szerokopasmowego, jest wart swojej ceny.

Połączenie szerokopasmowe umożliwia granie w wiele popularnych gier komputerowych, które wymagają szybkiego połączenia internetowego.

Połączenie szerokopasmowe, w przeciwieństwie do starego połączenia internetowego typu dial-up, nie będzie obsługiwać Twojej linii telefonicznej podczas używania. W rzeczywistości posiadanie połączenia szerokopasmowego umożliwia uzyskanie usługi telefonii internetowej, więc w ogóle nie będziesz potrzebować tradycyjnej linii telefonicznej.

Kolejną wielką zaletą połączenia szerokopasmowego jest stałe połączenie z Internetem. W ciągu kilku sekund możesz szybko połączyć się z intranetem i pocztą e-mail swojej pracy.

Wiele osób rozważających wybór tych opcji usług szerokopasmowego Internetu zawęża wyszukiwanie do najpopularniejszych usług, takich jak DSL i telewizja kablowa. Dobrym podejściem do poszukiwania możliwości byłoby zapytanie osób z obszaru, który rozważasz, z jakiej usługi korzystają i jak ona działa.

Mimo że szerokopasmowa usługa kablowa oferuje szybkie łącze internetowe, ta duża prędkość nie zostanie osiągnięta, jeśli nie można polegać na samym połączeniu. Na przykład otrzymane połączenie kablowe zależy od udostępnionej przepustowości, liczby użytkowników systemu w dowolnym momencie oraz opóźnienia w sieci.

Przepustowość to tylko jeden z czynników wpływających na szybkość połączenia internetowego. Jest miarą ilości danych, które docierają do sieci w pewnym okresie czasu i jest mierzona w b / s lub bitach na sekundę. Im większy przepływ danych, tym lepsze połączenie sieciowe z Internetem. W połączeniach szerokopasmowych obsługiwane szybkości transmisji danych wynoszą zwykle 300 Kb / s i więcej, w przeciwieństwie do starego dial-up maksymalnie 53 Kb / s.

Opóźnienie to kolejny czynnik wpływający na szybkość połączenia kablowego z Internetem. Opóźnienie odnosi się do opóźnień występujących w przetwarzaniu danych w sieci. Sieć jest opisywana jako mała latencja, jeśli doświadcza tylko małych opóźnień, lub duża, jeśli cierpi z dużymi opóźnieniami.

Jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Odpowiedź jest oczywista, wybierz internet światłowodowy dla firm Kraków od https://ith.eu/. Jeżeli chodzi o aspekt jakim jest Internet Kraków posiada szeroką gamę firm, które zajmują się Internetem właśnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here