Inwestowanie w surowce

0
1509
Inwestowanie w surowce

Posiadanie kapitału to nie wszystko. Już nie chodzi nawet o to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Pieniądze po prostu uwielbiają szybko znikać. Dla tego warto je ulokować. Jednak przeznaczanie pieniędzy na obcy kapitał, by bank mógł wydawać więcej niż rzeczywiście ma dodatkowo osłabiając siłę pieniądza się nie opłaca. Chyba, że po prostu komuś wystarcza życie z procentów. Jednak nawet jeśli to ile trzeba mieć na karcie kredytowej by te procenty faktycznie zapewniały godziny byt? W dobie Internetu inwestować może każdy. Łatwo sprawdzić trendy na rynkach, śledzić kursy walut czy indeksy giełdowe. Łatwo również nabyć nowe kontakty biznesowe albo utrzymywać je właśnie za pośrednictwem Internetu. Sposobem na stałe źródło przychodu jest inwestowanie w surowce. Dlaczego?

Inwestowanie w surowce

Inwestowanie w surowcePonieważ surowce zawsze będą potrzebne do produkcji. Z tym jest tak samo jak z koniecznością obecności mechaników na rynku pracy. Co więcej, mało kto wyobraża sobie świat bez piekarni czy sklepów mięsnych albo fryzjerów. Są zajęcia na świecie, które zawsze będą dochodowe ponieważ podaż na nie zawsze będzie większa. A jeśli popyt przewyższa podaż to oznacza, że istnieją w danym sektorze idealne warunki do rozwoju. Często jednak są one już zajęte przez wielkie firmy, które dawno wywęszyły biznes. W ich przypadku wiele pomagają koneksje rządowe bez, których odpowiednie prawo sprzyjające rozwojowi poszczególnych grup interesu nie mogło by istnieć. Jednak przeciętny Kowalski również może na tym zarobić. Dostęp do akcji jest ogólnodostępny. Kupując nawet jedną akcję firmy stajemy się akcjonariuszem. Możemy w ów czas wybrać się na spotkanie akcjonariuszy gdzie można dowiedzieć się więcej. Takie spotkania mają zazwyczaj charakter wielkich konferencji.

Należy się jednak zastanowić nad tym w jakie surowce warto inwestować

Większości osób w tej chwili przyszła na myśl ropa naftowa. Te osoby mają oczywiście racje. Tutaj można zarabiać nawet nie jako akcjonariusz ale również jako franczyzobiorca. Korzystając z tej opcji można otworzyć własną stację paliwową. Jednak wiąże się to z tym, że będzie ona pod logo naszego franczyzodawcy. Nie tworzymy tu zatem własnej marki, a korzystamy z cudzego znaku towarowego. Ten znak towarowy z pewnością zapewni nam klientów. Mamy tutaj wówczas zapewnionych dostawców paliw oraz innych produktów. Wystarczy przeprowadzić nabór na kadrę pracowniczą. Mamy tutaj również wyższą pewność uniknięcia bankructwa. Jest to związane z tak zwanym efektem MC Donald’s. Wielu ludzi zastanawia się czemu tych restauracji jest tak wiele. Odpowiedzi należy szukać w trwałości tej marki na rynku. Nie ma bowiem żadnego, udokumentowanego przypadku bankructwa restauracji znajdującej się pod tym logo. Żaden franczyzodawca nie pozwoli, by biznes upadł w danym punkcie zbyt łatwo ponieważ godzi to w imię firmy.

Wpływ polityki na ceny ropy

Wpływ polityki na ceny ropyWracając do ropy ma ona również to do siebie, że jest bardzo podatna na tąpnięcia. W erze globalnej wioski informacje rozchodzą się błyskawicznie. Niektórzy nazywają to efektem motyla. Jak ktoś kiedyś powiedział „uderzenie skrzydła motyla na jednej półkuli, może wywołać huragan na drugiej”. Oznacza to, że nawet chęć zmian politycznych w danym kraju, pojedyncza demonstracja, polityk wypowiadający się na łamach środków masowego przekazu, mogą spowodować pewne wstrząsy na rynku handlu ropą naftową. Najgorsze w tym przypadku wydaje się widmo zmian rządów w państwach arabskich, które przykładowo chcą znacjonalizować wydobycie ropy tak jak to miało miejsce w Libii czy Iraku. Również terroryzm ma wpływ na ceny ropy. Obecność ISIS w okolicach Arabii Saudyjskiej spowodowało obniżenie cen ropy dla Stanów Zjednoczonych gdyż Ci zaoferowali Arabii wsparcie militarne.

O skutkach zmian politycznych na globalny rynek można było się przekonać po wyborach prezydenckich w Iranie gdy władze przejął częściowo pro amerykański przywódca. Zostały wówczas przeznaczone na zachodni rynek ogromne ilości ropy będące wcześniej pod embargiem. Spowodowało do gwałtowne spadki cen. Dziś można notować wzrost bowiem państwa OPEC zmawiają się co do celowego ograniczania podaży celem wahań cen. Na takich właśnie wahaniach są w stanie zarobić jedynie najwięksi gracze.

Inne surowce warte inwestycji

Innym surowcem, w który warto inwestować jest drewno. Popyt na produkty z niego wykonane nie maleje. Obecnie nawet zegarki robi się z drewna, Uważa się, że takie zegarki są ekologiczne. To oczywiście chwyt marketingowy ponieważ ścinanie drzew na zegarki ekologiczne już nie jest.

Podobnie będzie z inwestowaniem w aluminium. Jest to stop, który dosłownie otacza współczesnego człowieka. Począwszy od smartfona po żywność. Aluminium jest stosunkowo tanie oraz łatwe w obróbce ponieważ posiada niską temperaturę topnienia. Jednak wydobycie surowców do stworzenia stopu jest katastrofalne w skutkach dla przyrody.

Coraz częściej mówi się również o złocie, Coraz więcej państw przechodzi na parytet złota w handlu międzynarodowym co doprowadza do wahań kursu dolara. Jednak należy pamiętać, że w erze nowoczesnych technologii to właśnie złoto jest jednym z ważniejszych budulców podzespołów smartfonów i laptopów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here