Jak możemy wykorzystać złącze USB?

0
106

Połączenie wielu urządzeń peryferyjnych z komputerem odbywa się obecnie za pomocą standardu USB czyli Universal Serial Bus, jest to standard pozwalający na przesył danych na odległość do 5 metrów.

Dodatkowo jest to także obecnie system ładowania wielu różnych urządzeń przykładowo smartfonów oraz tabletów. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż obecnie używanych jest kilka standardów USB które działają równolegle, będzie to standard USB 1.0, USB 2.0 oraz USB 3.0. Naturalnie każdy z nich będzie się nieco różnił, warto zwrócić uwagę iż jeżeli chcemy przesyłać dane z najwyższą prędkością powinniśmy wybrać najnowszy standard.

Jakie końcówki posiadają kable USB?

Oczywiście w tym przypadku spotkamy także różne rodzaje portów, może być to najbardziej popularny typ A, czyli prostokątne złącze USB, które najczęściej wykorzystywane jest także przez pamięci przenośne. Innym kształt posiada USB typ B, jest to kwadratowa końcówka która posiada ścięte górne rogi. Dzięki temu włożenie wtyczki nieprawidłowo będzie niemożliwe, tego rodzaju rozwiązanie znajdziemy przykładowo w drukarkach. Naturalnie możemy spotkać także microUSB, czyli mniejsze złącze USB, stosowane często w przypadku urządzeń przenośnych, smartfonów, tabletów. Za pomocą tego typu łącza USB podłączymy także aparat fotograficzny czy też kamerę. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się USB złącze typ C, jego zaletą z pewnością jest możliwość podłączenia kabla z każdej strony, dzięki temu będzie on bardziej poręczny. Dodatkowo także standard C pozwala nam na szybkie ładowanie zarówno tabletów jaki telefonów czy też innych urządzeń. Obecnie wiele ładowarek które znajdziemy na rynku będzie obsługiwało USB C. Dodatkowo jest to także łącze które wykorzystywane będzie przykładowo w klawiaturach, monitorach. Z pewnością w przyszłości coraz więcej urządzeń będzie wykorzystywało port USB C. Oczywiście w przypadku urządzeń pamięci przenośnej najbardziej popularny jest usb typu a, to najpopularniejszy sposób wymiany danych z komputerem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here