Sklep internetowy – na co patrzy Google?

0
1676

Prowadząc własny biznes online, zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, co mógłbyś zrobić, aby poprawić widoczność własnego sklepu czy strony w wynikach wyszukiwania. Zagłębiając się w to zagadnienie możemy dotrzeć do tysięcy źródeł: blogów, filmów, książek i kursów, które mają na celu przybliżenie podstaw SEO i procesu pozycjonowania. Jak szybko się okażę, nie są to zagadnienia proste i wymagają sporego zaangażowania w opanowywaniu, jednak jeżeli się uda – efekty są porażające.

Na co mi pozycje?

Każdy kto chociaż przez moment prowadził swojego bloga, sklep internetowy czy stronę, wie jak ważny dla takiego przedsięwzięcia jest ruch. Prowadzenie jakiejkolwiek działalności w internecie (jak i poza nim) bez zainteresowanych, mija się z jakimkolwiek celem, bo czym jest blog bez czytelników, sklep bez klientów czy muzyka bez słuchaczy? Wiedząc to, chcielibyśmy dla dobra własnego interesu sprowadzić do siebie jak największą rzeszę odbiorców i tutaj właśnie pojawiają się pozycje. Wiadomo przecież, że nie będziemy wysyłać naszej strony każdemu, kogo znajdziemy w znajomych na Facebooku czy w kontaktach na Linkedinie. Nie na tym sztuka polega. Wszystko opiera się na tym, czy jesteśmy widoczni w wyszukiwarce. To właśnie ludzie poszukujący danego zagadnienia w Google stanowią nasz cel i to ich chcemy sprowadzić do siebie. Nie będzie to możliwe bez pojawiania się w wynikach wyżej od konkurencji. Jak tego dokonać?

Opisy produktów – klucz do zdobywania pozycji!

Rozpoczynając proces pozycjonowania, powinniśmy skupić się na optymalizacji własnego sklepu. To czy nasz sklep/strona spełnia podstawowe wymogi Google i podlega jego wytycznym ma kluczowe znaczenie dla pozycji w internecie. Jednym z aspektów, na który Google zwraca uwagę są właśnie opisy produktów. Stanowią one nie tylko informację dla naszego klienta, ale również drogowskaz dla robotów Google, które z nich wyciągają najważniejsze informacje tak, aby, jak najdokładniej określić czym jest i do czego przynależy dany content.

Sprawia to, że to właśnie dobrze napisanymi opisami produktów możemy niejako “wkupić się” w łaski Google i zdobyć tym samym interesujące nas pozycje. Wystarczy określić sobie frazy kluczowe, które chcielibyśmy zawojować i na nich oprzeć teksty uwzględniając w nich zarówno potrzeby zwyczajnego użytkownika, jak i samych robotów Google. Należy pamiętać, że jednym z głównych czynników na podstawie których Google określa wartościowość, treści jest jej unikalność, co oznacza, że nie możemy kraść opisów od innych i udostępniać je, gdziekolwiek indziej poza sklepem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here