Biznes online

3
3191
Biznes online

Wchodząc na rynek pracy, każdy z nas ma zapewne jakieś plany zawodowe. Jako idealiści, nie zepsuci jeszcze przez korporacje czy inne wyżyłowujące twory, marzymy o zarabianiu wielkich pieniędzy, osiąganiu wielkich celów. Upór, determinacja i konsekwencja może poprowadzić nas tą ścieżką i pozwolić na dojście do sukcesu. Pamiętajmy jednak, że pracując dla kogoś i na kogoś mamy dosyć mocno ograniczone pole manewru i rozwoju. Wykonujemy obowiązki na określonym stanowisku. Czasem nawet zdarzy się awans. W końcu jednak osiągamy pewne maksimum w jednej firmie. Nie rozwijamy się, nie pniemy się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej. A zatem pozostaniemy w takiej fazie stagnacji i z przyzwyczajenia będziemy wciąż zajmować swoją posadę, albo też coś zmienimy. Przeprowadzimy rewolucję zawodową. I w tym momencie nabieramy odwagi i przechodzimy od myśli do czynów. Dochodzimy do wniosku, że mając niezłe doświadczenie zawodowe, jakie zdobyliśmy przez lata pracy, założymy własny biznes. Biznes online.

Pod względem formalnym nie jest to skomplikowany proces. Czy jednak podołamy zadaniu finansowo? Jeśli to nasza pierwsza działalność, możemy ubiegać się o dofinansowania z różnych źródeł. Ponadto możemy sami zastanowić się na czym możemy obniżyć koszty. Pewne typy działalności nie wymagają posiadania fizycznego biura. I tak są zarejestrowane pod konkretnym wskazanym adresem. Przecież równie dobrze możemy pracować z domu. Poprowadźmy biznes online.

Biznes online – wady i zalety

Nasz budżet całkiem nieźle na tym wyjdzie. W miarę rozwoju firmy, możemy się zastanawiać nad wynajęciem jakiejś powierzchni biurowej. Kiedy na przykład zatrudnimy pracowników, czy będziemy chcieli w intymnej, kameralnej atmosferze spotykać się z klientami czy partnerami biznesowymi. Bez wychodzenia na miasto, szukania kawiarni czy restauracji. Bez kłopotu, że jest głośno, żadna ze stron nie może się skupić itp. Poza tym, z upływem miesięcy i lat przybędzie nam dokumentów, sprzętów, mebli, osób…

Ale dajmy sobie czas

A może pozostaniemy samotnym wilkiem prowadzącym swoją działalność i prosperującym świetnie w pojedynkę. Czy też zatrudniającym kogoś zdalnie. Biznes plan, który powinniśmy stworzyć przed otwarciem interesu, wskaże kierunek jakim będziemy podążać. Nie jest ważne jaki typ firmy otworzymy. Kluczowe jest umiejętne zarządzanie całością oraz przetrwanie w świecie przedsiębiorców i ciągły rozwój. Jeśli mamy głowę na karku, na pewno poradzimy sobie. Nawet jeśli trudno jest nam zrezygnować z czegoś co znamy, jest pewne i stabilne.

Warto się rozwijać, inwestować w siebie i osiągać kolejne szczeble kariery zawodowej. Nie dajmy sobie wmówić, że na nic więcej nie zasługujemy. Nie dajmy się stłamsić, a idźmy przebojem przez świat biznesu. Kształtujmy samodzielnie swój los, a do tego pokażmy wszystkim, ze jesteśmy ambitni i najlepsi! Nie bójcie się opcji biznes online. Od czegoś trzeba zacząć. A jak wszyscy wiemy, do odważnych świat należy! Powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here