Giełdy światowe

1
3321

Inwestowanie w akcje można rozpocząć od Giełdy Papierów Wartościowych. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Szybko może się okazać, że formuła naszej giełdy jest dla ciebie za ciasna i będziesz chciał poszukać nowych możliwości inwestycyjnych. Obecnie, dzięki internetowi, giełdy światowe są dla ciebie w pełni dostępne. Nie ma żadnych przeszkód, abyś kupował akcje w Nowym Jorku, Londynie, czy też Tokio.

Giełda Papierów Wartościowych

giełdy światoweZwykle inwestowanie rozpoczynamy od naszego lokalnego rynku. Giełda Papierów Wartościowych to z pewnością dobre rozwiązanie na początek. Na naszej giełdzie można inwestować w akcje spółek, obligacje, czy też instrumenty pochodne. Na GPW każdy inwestor znajdzie odpowiedni dla siebie walor. Do wyboru mamy akcji dużych spółek energetycznych, wydobywczych, czy też banków, a także akcje mniejszych spółek, które jednak dobrze rokują na przyszłość. Ciekawym rozwiązaniem są również kontrakty terminowe, których instrumentem bazowym są indeksy giełdowe. To już inwestycje o znacznie większym ryzyku i polecane są bardziej zaawansowanym graczom giełdowym.

Giełdy światowe

Niektórzy inwestorzy dobrze odnajdą się w naszych lokalnych realiach i pozostaną przy inwestowaniu na GPW. Inni z kolei będą szukać nowych możliwości. Obecnie większość domów maklerskich oferuje inwestowanie na zagranicznych giełdach papierów wartościowych. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w akcje Facebooka, czy też Apple. Jeśli weźmiemy pod uwagę kapitalizację notowanych spółek, to największa giełdą na świecie jest New York Stock Exchange. W dalszej kolejności należy wymienić również amerykańską giełdę NASDAQ. Bardzo duży wpływ na światowe finanse ma również to, co dzieje się na giełdach w Londynie i Tokio. To również interesujące miejsc dla inwestycji giełdowych.

Inne ważne giełdy na świecie

Oczywiście to nie wszystkie giełdy zagraniczne warte uwagi naszych rodzimych inwestorów. Warto również śledzić wydarzenia u naszego zachodniego sąsiada i aktywnie włączyć się w inwestycje na Frankfurt Stock Exchange. Szczególnie warte polecenia są instrumenty pochodne, gdzie instrumentem bazowym jest DAX – najważniejszy indeks niemieckiej giełdy. Bardzo ciekawa dla inwestorów jest również bez wątpienia Hong Kong Stock Exchange. To również jedna z największych giełd na świecie. Jest najważniejszym indeksem jest Hang Seng Index. Giełdy światowe stanowią nie lada wyzwanie dla każdego inwestora. Należy bowiem codziennie analizować spory strumień informacji i przekształcać go w przydatne do inwestycji wnioski. Jednak dzięki inwestowaniu na wielu giełdach znacznie możemy zdywersyfikować nasz portfel.

Inwestowanie online

Obecnie cały handel na rynkach światowych jest całkowicie przeniesiony do internetu. To daje duże możliwości dla inwestorów. Założenie konta w domu maklerskim jest bardzo proste. Formalności zaś są zminimalizowane. Całą procedurę przeprowadzimy poprzez internet. Co ciekawe – usługi maklerskie oferują również niektóre banki. Jak to wygląda? Zasada jest prosta: aktywujesz w banku usługę maklerską i inwestujesz bezpośrednio ze środków zgromadzonych na twoim rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Nie musisz osobnego dodatkowego konta maklerskiego. Składanie zleceń odbywa się całkowicie drogą online. Na platformie transakcyjnej możesz śledzić notowania w czasie rzeczywistym. Domy maklerskie oczywiście oferują możliwość inwestowania nie tylko na GPW, ale również na giełdach światowych.

Bądź zawsze na bieżąco

giełdy światoweInwestowanie na giełdzie wymaga regularnego śledzenia informacji z rynków, ale również wydarzeń politycznych. Jeśli grasz na wielu giełdach światowych, musisz ogarnąć bardzo duży strumień informacji. Przede wszystkim twoim źródłem informacji będzie internet. To tutaj znajdziesz mnóstwo stron internetowych, na których można śledzić notowania w czasie rzeczywistym. Aby jednak nie silić się samemu na interpretację notowań, możesz poczytać komentarze, analizy i prognozy specjalistów. To nieocenione źródło wiedzy o giełdzie i nastrojach na niej panujących. Warto również zapisać się do grup dyskusyjnych i form internetowych. Tam wypowiadają się gracze giełdowi, dzielą się swoimi spostrzeżeniami, chwalą sukcesami i roztrząsają porażki. Tam również możesz poszukać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących giełdy.

Oczywiście internet nie jest jedynym źródłem wiedzy wydarzaniem mających wpływ na giełdy. Warto oglądać telewizje informacyjne, zarówno te ogólne, jak i poświęcone rynkom finansowym. Dodatkowo należy codziennie czytać prasę. Zarówno branżową – tutaj polecamy Parkiet, jak i gazety codzienne. Na nastroje giełdowe mają również wpływ wydarzenia polityczne. Musimy być na bieżąco z tym, co się aktualnie dzieje na świecie. Nie możemy dać się bowiem zaskoczyć, wydarzeniami o których nic nie będziemy wiedzieć, a które mogą wywołać zawirowania na giełdach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here