Jak odzyskać pieniądze od dłużnika – windykacja miękka

0
451
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika

Czy wiesz, że w Polsce żyje prawie 3 miliony nierzetelnych dłużników? Większość z nich wygenerowała przeterminowane płatności, z których spłatą zupełnie sobie nie radzi albo bagatelizuje problem. Ich wierzyciele mają ogromny problem z odzyskaniem własnych środków. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby wdrożyć korzystny dla dwóch stron proces oddłużania. Z pomocą przychodzą kancelarie windykacyjne, które stosują windykację miękką. Dowiedz się więcej już teraz.

Dlaczego windykacja miękka to dobry sposób na odzyskanie pieniędzy?

Uznaje się, że windykacja miękka jest najlepszym sposobem na dochodzenie swoich praw po stronie wierzyciela, ale również na spłacenie należności przez dłużnika. Polega na rozmowach, ugodzie, negocjacjach, a nierzadko również pójściu na kompromis. Trzeba wziąć pod uwagę, że przecież dwóch stronom powinno zależeć na dogodnym ustaleniu warunków spłaty. Dłużnik chce pozbyć się przeterminowanych płatności zgodnie z możliwościami spłaty, wierzyciel chce zaś odzyskać swoje środki. Jak potwierdza kancelaria windykacyjna Częstochowa, windykacja jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż kierowanie sprawy do komornika. Zabezpieczenie komornicze blokuje możliwość rozmów i negocjacji, nierzadko wpływa na utratę płynności finansowej dłużnika i niestety nie zawsze gwarantuje odzyskanie pieniędzy przez wierzyciela. Co z tego, że komornik zablokuje konto bankowe dłużnika, skoro nie ma na nim środków?

Jak prowadzić windykację miękką?

Celem windykacji miękkiej jest odzyskanie przez wierzyciela pieniędzy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu “windykacja kancelaria Częstochowa”, aby przekonać się, jak dobrze działa ten mechanizm w ramach dogodnej współpracy pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem.

We wstępnym etapie wysyłane są powiadomienia o konieczności zapłaty. Jeśli takie nie odniosą zamierzonego skutku, windykacja zakłada możliwość negocjacji, aby wypracować korzystny harmonogram spłaty. Windykator ustala możliwości finansowe dłużnika, zapłatę w ramach, może podjąć decyzję o nienaliczaniu karnych odsetek.

Artykuł powstał na podstawie informacji dostępnych na stronie: kancelariakowalski.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here