Czy dobrym pomysłem są szklane schody?

0
400
Czy dobrym pomysłem są szklane schody

Czego nie może zabraknąć w piętrowym mieszkaniu albo domku? No właśnie, nie może tam zabraknąć schodów. Umożliwiają one sprawne przemieszczanie się z piętra na piętro. Jakie schody pasowałyby do wystroju naszego mieszkania?

Różne rodzaje schodów

Są różnego rodzaju schody żelbetonowe i samonośne. Ich podziału dokonuje się w zależności od ich usytuowania, na schody zewnętrzne i wewnętrzne lub w zależności od miejsca przeznaczenia schodów, czyli na przykład schody gospodarcze, piwniczne, towarowe, główne, ewakuacyjne albo strychowe. Dokonując klasyfikacji schodów według ułożenia i kształtu biegów, czyli szeregu stopni, wyróżnia się na przykład schody jednobiegowe, dwubiegowe, wielobiegowe, spiralne, kręcone lub wachlarzowe. Schody powstają z różnego rodzaju materiałów, takich jak beton architektoniczny, drewno, kamień, szkło, metal oraz płytki ceramiczne. Cena za schody uzależniona jest więc od wielu czynników, na przykład czy kupujemy gotowe moduły schodów, czy schody produkowane są według indywidualnego zamówienia. Innym istotnym elementem wpływającym na wysokość kwoty, którą trzeba zapłacić za schody jest materiał, z którego zostały wytworzone.

Materiał, z którego powstają schody

Jednym z droższych rodzajów schodów są drewniane schody. Im lepsza jakość drewna, tym wyższa cena schodów. Schody drewniane są bardzo popularnym wyborem. Żeby wyglądały przez długie lata jak nowe, to konieczna jest regularna pielęgnacja i konserwacja. Dużo tańszym i mniej wymagającymi uwagi są stalowe schody. Najczęściej stosuje się je jako schody gospodarcze, ewakuacyjne lub strychowe. Nie prezentują się one tak elegancko jak schody drewniane lub szklane. Szklane schody wykonywane przez firmę Binglass powstają na podstawie gotowego projektu albo na podstawie indywidualnego zamówienia klienta. Chociaż może się wydawać, że schody ze szkła są mało trwałe, to okazuje się, że dzięki zastosowaniu bezpiecznego szkła, są one bardzo odporne na zniszczenia. Do produkcji szklanych schodów używa się hartowanego, klejonego szkła.

Zalety schodów ze szkła

Zaletą szklanych schodów jest ich wpasowanie się w wiele stylów wnętrzarskich. Są one wybierane do domków i mieszkań urządzonych w nowoczesnym, współczesnym stylu, a także do klasycznego, a nawet minimalistycznego wystroju pomieszczenia. Szklane schody połączone na przykład ze szklaną balustradą powiększają optycznie przestrzeń. Szklane schody to solidna, trwała konstrukcja, która powstaje z wielu warstw bezpiecznego szkła, połączonych ze sobą folią, która jeszcze bardziej chroni schody przed uszkodzeniami. Poza tym są one wzmacniane metalową lub drewnianą konstrukcją, co czyni je bardzo solidnymi. Stąpanie po szklanych schodach jest wyjątkowo przyjemnym doznaniem, szczególnie dla osób, które nie mają problemu z lękiem wysokości. Kolejną zaletą, z powodu której warto zdecydować się na szklane schody jest ich prawie dowolny kształt. Firmy szklarskie projektują i wykonują zarówno proste i minimalistyczne schody ze szkła, jak również bardzo nowoczesne i oryginalne projekty. Bez względu na to jaki rodzaj szklanych stopni się zdecydujemy, to z pewnością sprawią one, że pomieszczenie, w którym się znajdują, stanie się jeszcze bardziej efektowne, stylowe i eleganckie. Do produkcji szklanych schodów i balustrad używa się szkło w wielu wzorach i kolorach. Jedni gustują bardziej w szkle przezroczystym, inni wolą szkło na przykład matowe, kolorowe lub ornamentowe. Dla osób, które cenią sobie czystość, szklane stopnie są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących, a zawsze świetnie wyglądają. Poza tym, dzięki zastosowaniu mocnego, hartowanego szkła mamy pewność, że będziemy mogli z nich korzystać przez wiele lat. Szkło bezpieczne jest gwarantem małego prawdopodobieństwa ukruszenia lub porysowania powierzchni.

Drewniane schody i szklana balustrada

Bardzo elegancko prezentują się również schody drewniane z szklaną balustradą. Dzięki balustradom szklanym zyskujemy wrażenie jasnego, przestronnego pomieszczenia. Połączenie drewna i szkła, ze względu na swoje ponadczasowe piękno, doskonale wkomponuje się w praktycznie każdy projekt architektoniczny. Wynika to z faktu, że szkło jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym. Jak już wspomnieliśmy, szkło wbrew pozorom jest trwałym, bezpiecznym materiałem, które jest łatwe w czyszczeniu, pielęgnacji oraz konserwacji. Żeby mieć pewność wykonania solidnej i trwałej balustrady, to dobrze jest zlecić to zadanie sprawdzonej firmie szklarskiej.


Szkło jest materiałem, które w każdym przedziale czasowym, znajdzie swoich zwolenników, a nawet miłośników. Szczególnie cenią je osoby lubiące nieskazitelną czystość oraz osoby kochające przestrzeń. Jeśli nie masz odwagi zrobić całych szklanych schodów, to być może przypadnie ci do gustu projekt, który łączy drewno lub metal z szklaną balustradą. Cena za szklane schody nie jest niska, ale za bardzo dobrą jakość produktu, często trzeba zapłacić. Szklane schody, dzięki temu, że są tak trwałym rozwiązaniem, są wydatkiem, który ponosimy raz na wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here