Ranking kont maklerskich

3
2555
ranking kont maklerskich

Inwestowanie na giełdzie zyskuje z każdym rokiem coraz więcej entuzjastów. Przedsiębiorczy Polacy odkryli, że przy odrobinie analizy jest to całkiem dobry sposób na zarobek. Aby zacząć inwestować należy posiadać odpowiedni rachunek inwestycyjny. W jego wyborze pomóc może ranking kont maklerskich.

Czym jest rachunek maklerski i do czego służy

Rachunek maklerski jest niezbędny w przypadku gdy chcemy kupować i sprzedawać akcje spółek notowanych na giełdzie. Działa to na zasadzie konta, które zakładamy w biurze maklerskim. Konto takie służy tylko i wyłącznie do obrotu akcjami. Podobnie jak w przypadku konta bankowego (z wyjątkiem kont młodzieżowych) właścicielem rachunku maklerskiego może być każda pełnoletnia osoba. Właścicielem rachunku maklerskiego może być poza osobami fizycznymi także podmiot prawny.

Oferta biur maklerskich

Oferta jaką przedstawiają swoim klientom biura maklerskie szybko dostosowała się do wymagań rynku. Oferowane są zarówno rachunki dla zaawansowanych graczy giełdowych jak i dla początkujących, którzy stawiają swoje pierwszy kroki na rynku papierów wartościowych. Dla takich klientów pomocny może być także ranking kont maklerskich, w którym możemy porównać kilka ofert różnych biur maklerskich i dostosować wybór do indywidualnych wymagań.

Ranking Kont Maklerskich – na co zwrócić uwagę?

Przeglądając ofertę biur maklerskich musimy być szczególnie czujni na wszelkie zabiegi marketingowe mające na celu zachęcić nas do wyboru tej a nie innej opcji. Porównując różne rachunki zwracajmy przede wszystkim uwagę na wysokość prowizji pobieranej przez biuro. Początkujący inwestorzy zapewne będą przeprowadzać dużo transakcji na mniejsze sumy i w takim przypadku prowizja biura może zniwelować zyski do zera.

Ważnym aspektem jest także koszt założenia oraz prowadzenia rachunku. Założenie to koszt jednorazowy więc można przymknąć oko na zbyt dużą opłatę. W przypadku kosztów prowadzenia powinniśmy przekalkulować czy na dłuższą metę jest to dla nas opłacalne i czy nie lepiej rozejrzeć się za tańszą ofertą korzystając z rankingu kont maklerskich.

Zwróćmy również uwagę na to, że biura maklerskie mogą żądać opłat za wszystkie operacje na koncie. Może się okazać, ze opłata za przelew środków na nasze konto bankowe jest wyższa niż prowizja za wykonanie transakcji. Biura mogą także inkasować dodatkową opłatę za przechowywanie papierów wartościowych oraz za dostęp do dodatkowych programów i systemów. Przed wyborem odpowiedniego biura należy skrupulatnie sprawdzić tabelę opłat i prowizji.

Jak wybrać biuro?

Pomijając aspekty finansowe wymienione powyżej warto pochylić się też nad możliwościami konkretnego biura maklerskiego. Istotną kwestią jest sposób realizacji zleceń. Obecnie chyba wszystkie biura posiadają już dostęp przez internet lecz warto to sprawdzić.

Sprawdźmy również do jakich rynków inwestycyjnych będziemy mieli dostęp po podpisaniu umowy oraz jakie dodatkowe produkty i usługi może nam zaoferować konkretne biuro.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here