Warsztat samochodowy – jakość montowanych części

0
1477
Warsztat samochodowy - jakość montowanych części

Każdy z posiadaczy samochodów, na pewno chociaż raz zmuszony był do jego naprawienia i wymiany niektórych części. Niemniej jednak nie zawsze elementy, które wybierzemy będą odznaczały się odpowiednią jakością. Czy opłacalnym posunięciem będzie wybranie tańszych zamienników, czy może lepiej jest postawić na oryginalne części samochodowe? O tym poniżej.

Oryginalne części samochodowe

Oryginalne elementy, które montowane są w autoryzowanych serwisach, zdecydowanie nie należą do najtańszych możliwych rozwiązań, chociaż z pewnością mają sporo zalet. Tego rodzaju części samochodowe to gwarancja, iż będą one takie same, jak te, które zamontowano fabrycznie. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów można w prosty sposób dochodzić własnych praw, kiedy pomimo posiadanej gwarancji nie możemy nawiązać porozumienia z firmą. Nie możemy również zapominać o tym, iż używając takich elementów minimalizujemy ryzyko ewentualnej awarii, a co za tym idzie ewentualnych kosztów dodatkowych. Pamiętajmy bowiem, iż niektóre źle wybrane części samochodowe mogą nie tylko same ulec awarii, ale przy okazji spowodować również awarię całych podzespołów. Mamy też pewność, iż będą one dopasowane do naszego modelu auta, nie trzeba się również obawiać, iż w niedługim czasie będziemy zmuszeni do kolejnej wymiany tej samej części. Co można jeszcze zyskać? Na pewno dłuższą gwarancję, aniżeli w wypadku zamienników i wysoką jakość.

Zamienniki

Nie istnieją na rynku motoryzacyjnym od zawsze, zatem ich pojawienie się wywołało na pewno pozytywny odzew ze strony Klientów, którzy nie byli już zmuszeni do wydawania majątku na elementy wymienne. Mieli oni alternatywę. Substytut, czyli produkt, który zwykle nie różnił się zbytnio od oryginału. Niemniej jednak zakup zamienników powinno się dokładnie przemyśleć. Najlepiej wybrać producenta z odpowiednią renomą i unikać chińskich podróbek.

Markowe zamienniki

Nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale nierzadko zamienniki markowe produkuje się w takiej samej firmie, co części oryginalne. Jest to inaczej mówiąc podwójna produkcja. Zamienniki, które zostały wyprodukowane w taki sposób różnią się od oryginałów wyłącznie opakowaniem, na którym brak jest logo firmowego. Niewątpliwie nie każdy spośród zamienników będzie dobry, warto zatem zapytać sprzedawcę o radę odnośnie wyboru konkretnej części.

Na takie części można otrzymać również gwarancję, tym bardziej jeżeli zamontuje je nam fachowiec w autoryzowanym serwisie. Coraz częściej bowiem serwisy samochodowe umożliwiają skorzystanie z części zamiennych wysokiej jakości.

W czasie dokonywania wyboru odpowiedniego warsztatu samochodowego warto będzie zwrócić uwagę, czy korzysta on z programów partnerskich. Dzięki takiej współpracy warsztaty mogą oferować swoim Klientom oryginalne części wymienne w dobrej cenie. Jednym spośród takich programów jest Program NORA. Mogą do niego przystępować wszelkie niezależne warsztaty samochodowe, które wykonują naprawy zgodnie z PKD, czyli Polską Klasyfikacją Działalności (45.20.Z lub 50.20.A – naprawy, z wyłączeniem motocykli. Poza tym konieczne jest także podpisanie się pod stosownym oświadczeniem, iż kupione części oryginalne wykorzystywane są wyłącznie do napraw, nie zaś do ewentualnej odsprzedaży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here