Akcje online

1
2427
akcje online

W dzisiejszych czasach spekulowanie na akcjach giełdowych zostało całkowicie przeniesione do internetu. Konto w domu maklerskim można założyć w bardzo prosty sposób, bez zbędnych formalności. Dzięki temu rzesza inwestorów indywidualnych zyskało dostęp do rynków finansowych. Akcje online można zakupić jednym kliknięciem. Inwestowanie jeszcze nigdy nie było tak proste.

Akcje spółek na giełdzie warszawskiej

akcje onlineEmitowanie akcji to jedna z form pozyskania kapitału na inwestycje. Przedsiębiorstwa dzięki takiej możliwości zyskują ogromny impuls dla rozwoju. Wszystkie akcje notowane na warszawskiej giełdzie maja charakter akcji na okaziciela. Akcjonariusze dzięki nabyciu akcji zyskują prawo do głosu na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, a także prawo do korzyści, jakie niesie za sobą wypłata dywidendy. Na naszej krajowej giełdzie notowane są akcje praktycznie wszystkich większych przedsiębiorstw w kraju. Wyjątkiem może być tutaj Poczta Polska, która do tej pory nie weszła jeszcze na giełdę. Akcje spółek giełdowych podlegają notowaniom, a kursy akcji mogą spadać lub rosnąć, a nawet trwać w trendzie bocznym.

Akcje spółek na giełdach światowych

Najważniejsze giełdy światowe mieszczą się w najistotniejszych centrach finansowych świata. Bez wątpienia ton światowym finansom nadają Tokio, Londyn i Nowy Jork. To tutaj notowane są największe spółki na świecie o zasięgu globalnym. To indeksy na tych właśnie giełdach pokazują nastroje, którymi kierować będą się inwestorzy w innych częściach świata. Największą giełdą papierów wartościowych na świecie jest NYSE – New York Stock Exchange, gdzie notowane są choćby akcje General Motors. Duże znaczenie ma również giełda NASDAQ. Warto również wspomnieć o Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, oraz o LSE – London Stock Exchange.

Akcje online

Handel zarówno na giełdzie warszawskiej, jak i na giełdach światowych jest obecnie, dzięki internetowi, znacznie uproszczony. Wystarczy założyć konto online w domu maklerskim i można wejść w świat finansów, bez opuszczania domu. Internet całkowicie zrewolucjonizował handel akcjami na giełdach. Znacznie poszerzyły się możliwości drobnych inwestorów. Obecnie nie trzeba mieć nawet dużej sumy pieniędzy, aby móc rozpocząć handel akcjami. Akcje online dostępne są dla każdego, kto tylko posiadł nieco wiedzy o giełdzie i chciałby na tym zarabiać. Założenie konta w domu maklerskim jest bardzo proste, a formalności ograniczone są do minimum. Co ciekawe – nie musisz się ograniczać do zakupu akcji na GPW. Możesz również spróbować swoich sił na giełdach zagranicznych.

Zarabianie na akcjach

Nie ważne czy inwestujesz na naszej GPW, czy też poszerzasz horyzonty i kupujesz akcje na NYSE, zasady handlowania akcjami są takie same. Aby osiągnąć zysk należy tanio kupić i drogo sprzedać. Aby wiedzieć kiedy i jakie akcje kupić musisz przeprowadzić odpowiednią analizę. Przede wszystkim musisz ocenić czy obecny kurs akcji ma potencjał wzrostowy, czy też jest to może już szczyt i niedługo nastąpi zjazd cenowy. Pomoże ci w tym analiza techniczna i historyczne wykresy wybranego waloru. Historia lubi się powtarzać, wszyscy znamy to powiedzenie. Szczególnie giełda lubi powtarzające się historie. Wykresy giełdowe potrafią rosnąc i spadać według określonych wzorów, które możemy znaleźć śledząc historyczne wykresy. Stąd też specjaliści od analizy technicznej potrafią wyłowić takie formacje wykresu cenowego, który może zwiastować spadki lub wzrosty danego kursu.

akcje onlineDzięki temu można w porę podjąć odpowiednią decyzję inwestycyjną. Oczywiście nie można wniosków płynących z analizy technicznej traktować jak wyroczni. Nie zawsze się bowiem sprawdzają. Jednak dają jakiś obraz rynku i pozwalają z pewnym prawdopodobieństwem przewidzieć jak kurs będzie kształtował się w przyszłości. Jednak w przypadku inwestowanie w akcje nie można opierać się tylko i wyłącznie na analizie technicznej. Bardzo ważna jest bowiem również analiza fundamentalna. O ile analiza techniczna powie nam kiedy kupić akcje i je sprzedać, o tyle analiza fundamentalna powie jakiej spółki akcje kupić. Warto więc śledzić kondycję finansową spółek i zapowiedzi inwestycji. Jeśli spółka dobrze rokuje na przyszłość warto zakupić jej akcje.

Z jakich książek korzystać?

Oprócz internetu, gdzie znajdziecie mnóstwo stron poświęconych giełdzie, warto również zaopatrzyć się w najważniejszą książkę jaka powstała na ten temat. To „Analiza techniczna rynków finansowych” Johna J.Murphy’ego. Książka ta nazywana jest biblią inwestorów i zawiera mnóstwo cennych wskazówek dotyczących analizowania wykresów instrumentów finansowych. Jest to dzieło dosyć opasłe, jednak warte poświęcenia czasu i uwagi. Zdobycie tej wiedzy będzie bowiem bezcenne na etapie inwestowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here