Informacje giełdowe

1
3846
informacje giełdowe

Aby z powodzeniem inwestować na giełdzie potrzebne są nam sprawdzone i aktualne informacje giełdowe. Znajdziemy je głównie w internecie. Wiele serwisów oferuje nie tylko notowania giełdowe, ale również mnóstwo analiz i komentarzy. Warto więc skorzystać z tej bogatej bazy wiedzy.

Notowania GPW

informacje giełdoweNa Giełdzie Papierów Wartościowych notowane są akcje spółek akcyjnych. Dzięki emisji akcji przedsiębiorstwa zyskują kapitał, który mogą przeznaczyć na inwestycje i rozwój. Niemało zyskują również akcjonariusze. Przede wszystkim mają prawo głosu na zgromadzeniu akcjonariuszy oraz mogą liczyć na dywidendę. Akcje giełdowe posiadają swoją cenę rzeczywistą, która określana jest przez kurs akcji. Kurs akcji kształtuje się wyniku działania podaży i popytu na akcje danego przedsiębiorstwa. Notowania akcji na GPW odbywają się codziennie od godziny 9:00 do 16:50. Kurs akcji w dużej mierze uzależniony jest od kondycji danej firmy.

Giełdy akcji na świecie

Jednak pragnąc inwestować w akcje, czy też instrumenty pochodne, nie musisz ograniczać się do naszej rodzimej giełdy. Dużo biur maklerskich oferuje możliwość inwestowania również na giełdach zagranicznych. Największą giełdą świata, pod względem kapitalizacji wszystkich notowanych spółek jest amerykańska New York Stock Exchange. Tutaj zakupisz choćby akcje General Electric. Jeśli jednak chciałbyś zainwestować w Apple lub Microsoft musisz działa na Nasdaq, drugiej amerykańskiej giełdzie pod względem kapitalizacji. Jednak to nie wszystkie miejsca, gdzie możesz z powodzeniem inwestować. Bardzo dużo dzieje się również na London Stock Exchange. Tutaj możesz zakupić akcje BP, Vodafone, czy choćby Tesco. Jeśli masz problem ze snem, to możesz również aktywnie działać na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Giełdy surowcowe

Nie tylko z perspektywy inwestorów, ale zwykłych konsumentów bardzo ważne są również rynki surowcowe. Przykładowo notowania ropy mają bardzo duże znaczenie nie tylko dla inwestora, który kupił kontrakt terminowy na ropę i liczy na zysk, ale również dla kierowcy, który akurat tankuje paliwo do swojego auta. Notowania surowców często mają również wpływa na zachowanie graczy giełdowych. Niektóre wydarzenia na giełdach surowcowych zwiastują globalną zmianę nastrojów inwestorów. Warto wiec pilnie śledzić notowania ropy, złota, czy też srebra, nawet jeśli bezpośrednio nie inwestujemy w te właśnie surowce. Warto pamiętać, że surowce notowane są w dolarach, czyli w najpowszechniej używanej na świecie walucie.

Gdzie można znaleźć informacje giełdowe

Jeśli już zdecydujesz się inwestować na rynkach finansowych, musisz mieć zapewniony dostęp do najświeższych informacji prosto z rynków. Na szczęście dzięki internetowi jest to bajecznie proste. W sieci znajdziesz mnóstwo serwisów prezentujących notowania ze wszystkich giełda papierów wartościowych z całego świata. Nie tylko tych największych, które wcześniej wymieniliśmy, ale również całkiem lokalnych. Oczywiście znajdziesz również notowania walut na rynku forex, a także notowania surowców. Ale suche dane i statystyki to nie wszystko. Wiele serwisów oferuje również wnikliwe i merytoryczne analiz i komentarze. Informacje giełdowe są aktualne i podawane przez specjalistów rynków finansowych. Warto również zajrzeć na fora internetowe zrzeszające graczy giełdowych. Dla tych, którzy pragną jednak choć na chwilę odwrócić wzrok od komputera warto polecić stację TVN Biznes i Świat. To również kopalnia najświeższych informacji ze światowych rynków.

Jak grać, żeby zarobić?

Pilne śledzenie informacji giełdowych, to jeden z kluczy do osiągnięcia sukcesu na giełdzie. Aby zainwestować w odpowiednie akcje, obligacje, czy też instrumenty pochodnie musisz posiadać nie tylko wiedzę o ich działaniu, ale również związane z nimi najświeższe doniesienia z 0 komentarzy oczekuje na moderacjęrynku. Istotne są również prognozy analityków co do akcji danej firmy, czy też kierunku w jakim pójdzie cały rynek. Jak jednak grać na giełdzie, aby osiągnąć sukces? Po pierwsze należy być osobą zdyscyplinowaną, która wchodzi na rynek z określonym planem gry. Należy określić poziom ryzyka jaki jesteśmy w stanie wziąć na swoje barki. Sprowadza się to głownie do określania straty, przy której decydujemy się na opuszczenie rynku. Ma to bardzo duże znacznie, jeśli chcemy zachować kapitał do dalszej gry. Szybkie ucinanie strat jest bardzo istotne i to właśnie od tej kwestii powinniśmy rozpatrywać naszą grę na rynkach finansowych. Co również ważne, każdą inwestycję powinniśmy poprzedzić dogłębną analizą. Nie można bowiem kupować akcji pierwszej lepszej spółki. Należy sprawdzić jaka jest jej kondycja finansowa i prognozy do do kursu jej akcji. Tylko wtedy będziemy mogli opracować plan gry, czyli określić najlepszy moment zakupu akcji, a także moment ich sprzedaży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKursy giełdowe
Następny artykułAkcje online

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here