Książki o inwestowaniu na giełdzie

1
2313
książki o inwestowaniu na giełdzie

Spekulowanie na giełdzie wymaga uzyskania sporej wiedzy i nauczenia się odpowiednich technik inwestycyjnych. Książki o inwestowaniu na giełdzie zawierają wiele cennych wskazówek dla graczy, są bogatym źródłem wiedzy i pozwalają poznać wszelkie tajniki związane handlowaniem akcjami.

Inwestowanie na giełdzie

książki o inwestowaniu na giełdzieInwestowanie na giełdzie to szansa na znaczne pomnożenie swoich oszczędności. Zyski ze spekulowania akcjami znacznie przekraczają zyski jakie możemy osiągnąć umieszczając pieniądze na lokacie bankowej. Oczywiście zakup akcji spółek, czy też instrumentów pochodnych wiąże się z ryzykiem. Jednak gracze giełdowi są skłonni je ponieść, jeśli na horyzoncie majaczą potencjalnie wysokie zyski. W pierwszej kolejności możesz swych sił spróbować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Aby móc rozpocząć inwestycje najpierw musisz założyć konto w domu maklerskim. Zwykle takie konta są darmowe, a jedynym twoim kosztem będzie prowizja od każdego zlecenia. No i oczywiście nie można zapomnieć o 19% podatku od zysków. Na GPW możesz inwestować w akcje mniejszych lub większych polskich spółek, a także w instrumenty pochodne.

Z czasem dla każdego niemal gracza giełdowego nasz GPW robi się zbyt ciasna. Szukają wtedy nowych możliwości, jakie dają giełdy zagraniczne. Domy maklerskie zazwyczaj umożliwiają zakup akcji na giełdach zagranicznych. Dlatego rodzimy inwestorzy mogą handlować akcjami na New York Stock Exchange i NASDAQ, czyli największych giełdach na świecie, pod względem kapitalizacji notowanych spółek. Akcje Facebooka, czy też General Electric mogą znaleźć się również w twoim portfelem jeśli zechcesz spróbować swoich sił na rynkach zagranicznych.

Książki o inwestowaniu na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie oczywiście wiąże się z ryzykiem. Aby nie stracić od razu całego swojego kapitału i móc z czasem zacząć osiągać zyski musisz posiąść odpowiednią wiedzę dotyczącą giełdy. O czego zacząć? Odpowiedź jest prosta: od książek. Najważniejszą książką dla każdego gracza giełdowego, która nazywana jest nawet biblią inwestorów, jest „Analiza techniczna rynków finansowych” Johna J.Murphy’ego. To książka, którą inwestorzy mają przyjemność czytać już od wielu lat, mimo to ani trochę się nie zestarzała. Zawarte w niej wnioski dotyczące analizy technicznej są wciąż aktualne i przydatne w inwestowaniu. Warto również zajrzeć do „Wspomnień gracza giełdowego” Edwina Lefevre, „Inwestycji” Herberta Mayo, czy też „Inteligentnego inwestora” Benjamina Grahama.

Internet jako źródło wiedzy o inwestowaniu

Oczywiście bardzo obszernym źródłem wiedzy o inwestowaniu jest również internet. Tutaj w zasadzie znajdziesz wszystko co potrzebne jest graczowi giełdowemu. Przede wszystkim masz dostęp do notowań w czasie rzeczywistym. Po drugie – możesz czytać analizy, prognozy i komentarze specjalistów. Dzięki temu nie musisz sam zmagać się z oceną rynku. Możesz zdać się na zdanie fachowców. W internecie znajdziesz również mnóstwo poradników dla graczy giełdowych, dzięki którym będziesz mógł płynnie wejść w świat inwestycji. Warto również poszukać stron internetowych, które publikują definicji zawiłych pojęć związanych z rynkami finansowymi. Internet daje nieograniczone możliwości dostępu do wiedzy. Warto z tego skorzystać.

Jak wykorzystać zdobytą wiedzę?

książki o inwestowaniu na giełdzieJak wykorzystać wiedzę z książek i z internetu? Przede wszystkim musisz zastosować ją w praktyce. Załóż konto w domu maklerskich i zacznij inwestować w akcje. Z książek dowiesz się, że należy stosować dwie analizy: fundamentalną i techniczną. Na ich podstawie będziesz mógł ułożyć swój plan gry, inaczej zwany strategią. W przypadku giełdy papierów wartościowych analiza fundamentalna sprowadzi się do oceny kondycji finansowej wybranej spółki. Będziesz musiał sprawdzić, czy spółka planuje jakieś inwestycje i jakie są jej perspektywy. W przypadku rynku walutowego poddasz analizie sytuację gospodarczą w krajach, w których obowiązują brane przez ciebie pod uwagę waluty. Wówczas musisz również prześledzić politykę banków centralnych i sprawdzić poziomy stóp procentowych. Jeśli chcesz zainwestować na rynku surowcowym w ropę, musisz śledzić wydarzenia na Bliskim Wschodzie oraz spotkania państw zrzeszonych w OPEC.

W dalszej kolejności musisz zastosować analizę techniczną. Polega ona na analizie wykresów wybranych walorów. Dzięki niej będziesz mógł ocenić w jakim trendzie znajduje się kurs akcji danej spółki, i jakie są perspektywy dalszych jego ruchów. Dzięki powtarzalnym formacjom na wykresie, będziesz mógł prognozować, czy kurs się załamie w bliskiej perspektywie czasowej, czy też nadal będzie rósł. Dzięki analizie technicznej uzyskujesz wspaniałe narzędzie do przewidywania ruchów cenowych na giełdzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here